Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vettem egy autót. Vezetés...

Most vettem egy autót. Vezetési tapasztalatom nagyon kevés. Ki, hogy kezdte a vezetést?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé lelki stressznek érzem elkezdeni. Taláb pucit félek is egyedül neki indulni. Amikot vezettem nagyon élveztem, most is élvezném csak a kezdés nehéz.

Nektek hogy ment a kezdetekkor? Milyen hibákat vétettetek? Mit tudnátok nekem javasolni? Jó és rossz tapasztalatok?



2019. jún. 12. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először kezdj este-éjjel parkolóban, amikor már magabiztosan kezeled a pedálokat, kormányt és váltót (pl nem kell 3-szor tolatni egy parkoláshoz, nem fulladsz le sokszor). Ha ezek mennek, akkor jöhet egy kisebb forgalmú útszakasz. Itt ha nincs senki a közeledben, állj meg nyugodtan, mondd el, hogy mi lenne az áthaladási sorrend. Ha itt sincs probléma, akkor jöhet a belváros éjjel, utána meg nappal. 1-2 hónapot nyugodtan szánj rá, inkább gyakorolj, mint balesetet okozz.
2019. jún. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kisvárosban lakom így nincs nagy forgalom

Kimentem a város szélére.

Igaz, hogy szar utak vannak, de arra tökéletes, hogy megtanuljam a SAJÁT autóm kezelni. Mikor már ez ment akkor a városban vezettem. Mikor már ez is ment stressz nélkül akkor átmentem környező nagyobb városokba ahol tudtam mikor milyen kereszteződésre számithatok.

Kb 1 hét után már nyugodtan mentem bárhova, bárki ülhetett mellettem, de ha csak az órákat adom össze kb 5-6 óra alatt meglehet szokni.

1 éve van jogsim azóta voltam Bécsben is. Hát ott azért eléggé izzasztó reggelente a forgalom.:)

2019. jún. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is izgultam, stresszeltem, vezetni járni sem igazán szerettem. Ahogy megérkezett a jogosítványom, azonnal vezettem. Először apukámmal. Rémálom volt. Utána csakis egyedül. És végre élveztem, végre senki sem szólt bele. De izgultam nagyon. De sokkal jobb volt, mint oktatóval. Azóta is minden nap vezetek. Az elején minden alkalommal úgy ültem be az autóba, hogy nagyon izgultam. Ha parkolni kellett, akkor is. De egyre jobb lett. Nyilván most is nagyon figyelek mindenre, de már van egy kis tapasztalatom, tudom, hogy mikre kell figyelni, milyen helyzetek történhetnek.

Szerintem gondolj arra, hogy mindenki kezdőként kezdte. Legyél nyugodt, inkább lassabban csinálj mindent. Nem kell "menőzni". Pl. nem kell lendületből bevágódni egy parkolóhelyre. Teljesen jó szépen nyugodtan beállni. Nem gond, ha nem sikerül elsőre. Sok, régóta vezetőnek sem sikerül mindig tökéletesen. Vagy nem kell félni, hogy lefulladsz. Nem lesz tőle semmi bajod. Csak nyugodtan újraindítasz és kész.

Szóval az ilyen kis apró "hibákat" nem kell valami nagyon rossz dolognak értékelni.

A táblákra, a szabályokra, a többi közlekedőre nagyon figyelj.

2019. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!