Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsi nélkül nincs élet?

Kocsi nélkül nincs élet?

Figyelt kérdés

Szeretnék kocsit, de aztán mindig oda lyukadok ki, hogy nagyon jól megvagyok a helyi járattal is. Igaz, nyaraláshoz jól jönne.

Aztán bamm. El kell mennem valahova, időpontra, ahova tömegközlekedéssel 4 óra !!! az út, csak oda.

Kocsival kicsit lenne több, mint 1 óra.


Hajjjjj.


Hogy oldjam meg?


2019. jún. 12. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Indulj el időben tömegközlekedéssel.
2019. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Bérelj autót alkalmanként.
2019. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Kocsi nélkül lehet élni, de nem érdemes.

Én 18 évesen megvettem az első autómat, ami egy Trabant volt. Azóta is van autóm. Rövid távokra kerékpárral járok, de nagyon sokat kirándulunk, nyaralunk, gyerekeket hozom-viszem autóval. Nagyon praktikus, számomra nélkülözhetetlen közlekedési eszköz.

2019. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Kocsi nélkül szar. Mindig a járatokhoz kell alkalmazkodni, tömeg van, régi szar klímátlan járművek, drága, bemegy minden faluba, cipelni kell a cókmókot és a nagy részét otthon kell hagyni, üvöltetik a zenét, sok a csöves és cigó, át kell szállni és hasonlók. Van élet kocsi nélkül, csak szar.
2019. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Beviz Elek ***** válasza:
73%

Felgyorsult, megváltozott az élet. Hogy mindenhová időben odaérj, hogy legyen egy kis szabadidőd is, ahhoz autó kell.

És ahogy írod, tömegközlekedés nem.mindig megoldható

2019. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

De van!

Én eddig 200km-re ingáztam rendszeresen. Ez azért elég időigényes és kényelmetlen sok éven keresztül tömegközlekedéssel több átszállással vasárnap esténként. Ezért vettem annak idején autót. Egyébként 10 éve volt jogosítványom az előtt és nagyon jól elvoltam helyben autó nélkül.

Most hogy ismét nem kell ingáznom, van, hogy hetekig csak áll a garázsban az autó. Nagyon jól elvagyok gyalog, biciklivel, ha sietnem kell, felszállok egy buszra. Még csak nem is kerül semmibe, mert a munkáltatóm fizeti a helyi bérletet ha kérem, ha nem. Bevásárlásra sem az autót használom. Pár km-ekre nem indítom be. Kézben elhozom a gyalog 10-15 percnyire lévő hipermarketből a napi cuccokat. Nem esik nehezemre ennyi mozgás. Most hogy már megvan az autó, nem adom el, mert arra a pár alkalomra, amit írsz jól jön. Vagy ha valamit, valakit nagy ritkán hozni-vinni kell. A fenntartása sem megterhelő anyagilag. De ha nem lenne, ilyen felhasználásra biztosan nem vennék.

2019. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Csak a senkik nem képesek autó nélkül élni! Az olyan emberek, akik képtelenek önmagunkért küzdeni, akik nem képesek vállalni a nehézségeket és pozitív oldalra fordítani azokat.


Én nagyon sokáig éltem autó nélkül,sőt, a ami napig alig ülök bele, a feleségem használja inkább az autóinkat. Én előbb ülök bringára, vagy buszra, mint az autóba, pedig megtehetném, van két autónk, jó az anyagi helyzetünk, bőven a magyar átlag feletti. A vállalkozásom 40 km-re van a házamtól, esőben is bringával tekerek be, ha nagyon cúg van, akkor busszal megyek. Kirándulni, nyaralni használom szinte az autót.

2019. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Taxizz
2019. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Beviz Elek ***** válasza:
33%

"Csak a senkik nem képesek autó nélkül élni!"

"a feleségem használja inkább az autóinkat."

Ez azért jól jött ki :D


Én úgy gondolom, hogy napi 10-11 óra munka előtt és után nem probléma ha valaki nem akar biciklizni, esetleg teljesen elázni. Ha összeadod a távol töltött időt, jóformán csak aludni jársz haza (mondjuk legalább a zuhanyzást megoldod)

Ha valaki öltönyben jár dolgozni, előnyös ha nem nyakig saras/vizes.

Ha valakinek vinnie kell valamit magával a munkahelyre, nem minden esetben megoldható biciklivel. Én elektromos motoron gondolkodtam, csak nincs hova pakoljam a cuccaim.

Nem járok naponta bevásárolni hogy ne töltsem ezzel is az időmet, 2 hetente intézzük a nagybevásárlást, kocsi nélkül nem lehet hazahordani a dolgokat.


Van aki kényelmesebb életmódot választ, van aki kevésbé, van aki meg tudja oldani kocsi nélkül és van akinek nincs rá lehetősége. Általánosítani hogy mindenki megoldhatná csak nem akarja/hlye hozzá, az a legnagyobb butaság.


És emellett még mindig tartom magam ahhoz hogy változott a világ, ha lenne is lehetőséged autó nélkül megoldani, legtöbbször nem éri meg.

2019. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Ja így visszaolvasva igen :) Mondjuk ő hetente 2-3 alkalommal használja. Én az öltönyt bent tartom az irodámban, így cargo nadrág télen-nyáron jelleggel közlekedek bringán, vagy akár gyalog is. Mondjuk érdekes, hogy Hollandiában (éltem kint jópár évet) mindenki meg tudja oldani, hogy bringával járjon! Ott nem sírnak az emberek, hogy eláznak, vagy fáznak, esetleg sok a csomag! Kicsit elmaradott az országunk mentalitás terén.
2019. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!