Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alkudott már valaki autószalon...

Alkudott már valaki autószalonban új autóra?

Figyelt kérdés
Az autós portálokon rendre olvasom, hogy a listaárnál mennyivel olcsóbban lehet megszerezni "ügyes alkudozással". De mégis mire fel kérjem olcsóbban? Mert egy használtnál még ok, de újnál?

2019. jún. 12. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Jó ok lehet ha 100km-nél több van benne.
2019. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Hát arra fel, hogy van 30+ márka a hazai piacon és a másik szalonban jobb ár/érték arányban kapod meg a számodra szükséges autómobilt, mint ott. Zsarold meg őket, hogy ha nem adnak 300.000 forint kedvezményt, akkor a konkurenciától vásárolsz, ez a versenypiac.
2019. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok márkánál vannak kamarai és egyéb kedvezmények. Sok helyen a közalkalmazottól kezdve a nyugdíjasig jár alapból külön alkudozás nélkül 10-15%.

Ezen felül szoktak lenni kampánykedvezmények. Pl ingyenes metálfény, téli gumi szett, stb. Ez is azért jelentős, pár százezer forint értékű.

Ezen felül egyéni kedvezmény is szokott lenni. Ez is simán elérheti a pár százezret.

Továbbá vannak csomag kedvezmények is. Ha X, Y és Z extrát is megrendeled, simán lehet hogy olcsóbb a végár, mintha csak X és Y-t kérnéd. Ezekkel is lehet sakkozni.

Érdemes ugyan annál a márkánál több szalontól is árajánlatot kérni, mert nagyon nagy lehet a szórás.

Ezekből a fenti apróságokból végül egy listaáron 9,1 milliós autót 7,3-ért kaptam meg, úgy hogy kimondottan nem mentem oda kötözködni, cigánykodni mint a piacon a használt autóknál szokás.

2019. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legtöbb szalonba bemész gyakorlatilag kapásból engednek 10%ot (kivéve honda,mazda, dacia), aztán játszd, hogy érdekel az autó, de kicsit sokallod, mert a konkurencia hasonló kategóriás autója mit tudom én fél millával olcsóbb. Csinálhatod azt is, hogy ha pl érdekel egy adott autó, mondjuk opel astra, össze konfigurálod magadnak, és a konfigurációt elküldöd több opel kereskedésnek emailben, és megkérdezed őket, hogy milyen áron tudnák oda adni az autót. Ha körbenézel a hasznaltauto vagy szalonauto.hu-n láthatod egyébként, hogy elég komoly kedvezmények vannak új autókra rengeteg helyen.
2019. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz az eddigi válaszokat!
2019. jún. 12. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Én bementem előre elkészített kalkulációval több szalonba is. Pofátlan voltam (ésszerű keretek között), ez üzlet és nem haverkodni mentem. A végén a 8. szalonban jóval több mint 20%-ot sikerült lealkudni a listaárból. És egy viszonylag olcsó autóról beszélek, mint pl. a Suzuki Vitara.
2019. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!