Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés
Gárdonyi Tamás nevű felhasználó kérdése:

Indításnál felpörög a motor 3000-es fordulatra, majd leáll. Mi lehet a gond?

Ford Orion 1.8 szívó diesel 1991 es évjárat. Adagoló most lett benne cserélve, izzító gyertyákkal együtt. A kulcsot elforgatva kell kb. 10 másodpercet várni míg be indúl, de utánna le is áll.

jún. 12. 13:48  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Adagoló miért lett benne cserélve?

Az izzógyertyának ehhez semmi köze, de ha leáll akkor az lelevegősödik. Ezt kell megtalálni hogy miért, mert annak nagyon sok oka lehet.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont jún. 12. 14:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azért, mert ami eredetileg benne volt, az elromlott, volt olyan vele hogy menet közben fel pörgette a motort.

# 2/14Időpont jún. 12. 14:28 Privát üzenet
Semmi köze a gyertyának, ahhoz, hogy felpörgette a motort.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont jún. 12. 14:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudom hogy semmi köze nincs hozzá, Csak azért írtam le, mert nehezen indult be az autó elötte.

# 4/14Időpont jún. 12. 15:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az előfordúlhat esetleg, hogy az adagolóban van levegő?

# 5/14Időpont jún. 12. 15:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Volt egy olyan, hogy 5 percig ment 3000 es fordulaton majd le állt, hiába nyomtam gázt, nem történt semmi

# 6/14Időpont jún. 12. 15:40 Privát üzenet
De ez a pörgés mitől van, azért mert te nyomod neki vagy csak felpörög magától???

# 7/14Időpont jún. 12. 16:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem nyomom a gázt, magától csinálja, olyan mintha nem lenne gázpedál, indításnál ha beindul 3000 ig felmegy pár másodpercig majd le is áll, de mar nehezen indul

# 8/14Időpont jún. 12. 16:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Van esetleg valami tipp, hogy tudnám légteleníteni a rendszert? A tanktól az adagolóig van a gázolaj szűrőben egy pumpa odáig le ellenöriztem, és minden jo. Beállítottam a vezérlést, vonalon van a főtengely és az adagoló is. Át is forgattam, de ott minden jó. Én az adagoló és a porlasztó közti részt selytem a gubancnak, de ahoz nem nagyon értek, azért kérek szaktanácsot mielőtt bele nyúlnék.

# 9/14Időpont jún. 12. 16:31 Privát üzenet

Pont az adagoló és a porlasztó közt nem lehet semmi gubanc.

Ott nem levegősödhet le.

A tanktól a tápszivattyúig tud levegőt szívni, utána már nyomja.

Tehát a tápszivattyútól már végig nyomás van, ha ott hézag vagy lazulás lenne , ott már nyomná a gázolajat ki.

Légteleníteni szoktad? Látszik hogy a pumpálásnál nyom ki levegőt?

# 10/14Időpont jún. 12. 17:16 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az autó üresben lassul, épp csak len nem áll. Néha pedig nehezen gyorsul, ha gázt adok, illetve épp hogy néha még lassul is. Ma reggel egy picit rángatott is, mi lehet a gond?
Xado termék ről van rossz tapaszt? Olyan gond amikor tényleg ártott mert ha nem használ az még nem nagy baj használtam hasznalok most is de hallotam Ezt azt de lehet hogy nem...
Hogyan tudnàm kimosni/pucolni a nègyütemű motor karburàtorjàt? A gond az hogy nem akar kipörögni teljes gàznàl hanem fulladozik.
Ha a robogón a 15 wattos izzót nagyobbra cserélem lehet belőle gond?
Miért nem nyíllik az aprilia rs 50 típusú motorom tanksapkája? Reggel még simán ki tudtam nyitni. Nem a kulccsal van a gond, mert a többi zárat ki tudom nyitni vele.
Opel Astra H-nál zörgő hang a motor felől, mi lehet a gond? A többi lent.

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!