Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indításnál felpörög a motor...

Gárdonyi Tamás kérdése:

Indításnál felpörög a motor 3000-es fordulatra, majd leáll. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Ford Orion 1.8 szívó diesel 1991 es évjárat. Adagoló most lett benne cserélve, izzító gyertyákkal együtt. A kulcsot elforgatva kell kb. 10 másodpercet várni míg be indúl, de utánna le is áll.
2019. jún. 12. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Adagoló miért lett benne cserélve?

Az izzógyertyának ehhez semmi köze, de ha leáll akkor az lelevegősödik. Ezt kell megtalálni hogy miért, mert annak nagyon sok oka lehet.

2019. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért, mert ami eredetileg benne volt, az elromlott, volt olyan vele hogy menet közben fel pörgette a motort.
2019. jún. 12. 14:28
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmi köze a gyertyának, ahhoz, hogy felpörgette a motort.
2019. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy semmi köze nincs hozzá, Csak azért írtam le, mert nehezen indult be az autó elötte.
2019. jún. 12. 15:25
 5/14 A kérdező kommentje:
Az előfordúlhat esetleg, hogy az adagolóban van levegő?
2019. jún. 12. 15:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Volt egy olyan, hogy 5 percig ment 3000 es fordulaton majd le állt, hiába nyomtam gázt, nem történt semmi
2019. jún. 12. 15:40
 7/14 anonim ***** válasza:
De ez a pörgés mitől van, azért mert te nyomod neki vagy csak felpörög magától???
2019. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem nyomom a gázt, magától csinálja, olyan mintha nem lenne gázpedál, indításnál ha beindul 3000 ig felmegy pár másodpercig majd le is áll, de mar nehezen indul
2019. jún. 12. 16:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Van esetleg valami tipp, hogy tudnám légteleníteni a rendszert? A tanktól az adagolóig van a gázolaj szűrőben egy pumpa odáig le ellenöriztem, és minden jo. Beállítottam a vezérlést, vonalon van a főtengely és az adagoló is. Át is forgattam, de ott minden jó. Én az adagoló és a porlasztó közti részt selytem a gubancnak, de ahoz nem nagyon értek, azért kérek szaktanácsot mielőtt bele nyúlnék.
2019. jún. 12. 16:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Pont az adagoló és a porlasztó közt nem lehet semmi gubanc.

Ott nem levegősödhet le.

A tanktól a tápszivattyúig tud levegőt szívni, utána már nyomja.

Tehát a tápszivattyútól már végig nyomás van, ha ott hézag vagy lazulás lenne , ott már nyomná a gázolajat ki.

Légteleníteni szoktad? Látszik hogy a pumpálásnál nyom ki levegőt?

2019. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!