Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire nehéz...

Szerintetek mennyire nehéz bontósnak lenni?

Figyelt kérdés

Sziaszok!

Szerintetek mennyire lehet nehéz autóbontósnak lenni?

Más a szakmám, később jutott az eszembe, hogy érdekelnek a kocsik (miután megszereztem a jogsit, és lett saját autóm), így nem vagyok autószerelő (8.osztály elején azért elég nehéz kigondolni, hogy mivel szeretne az ember pár év múlva foglalkozni). Otthon érettségi közben alkatrészekkel foglalkoztam (adtam/vettem), mindenen kicsit kerestem, egyfajta "zsebpénz" volt ez, és élveztem csinálni. Szüleim kevésbé, mikor már a 4. nagyobb karosszéria darabot kellett kerülgetni.. :)

Beszéltem egy autóbontós céggel, fel is vennének betanulósnak (nyilván nem fogom halálra keresni magam sajnos, de valahol el kell kezdeni). Szerintetek mennyire nehéz ez a szakma? Azt elmondták, hogy azért itt nyáron és télen is kint kell lenni, és elég megterhelő. Viszont engem nagyon érdekelnek az autók, és ez a szakma is, így mindenképp megszeretném próbálni. A jó része a dolognak, hogy egy fajta márkájú bontó ez, pont az amikkel én is foglalkoztam, tehát felismerem nagyjából az alkatrészeket, hogy melyik-melyik évjáratú autóra való.



2019. jún. 13. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Az inkább tróger munka.

Mert ott nem csak az van, inkább a hulladék gazdálkodás a fő profil.

Menj ki egy szemét ilyen vastelepre és nézz szét.

Ha te alakítanál egy céget akkor mint főnök jobb dolgod lenne.

2019. jún. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A saját bontóhoz katasztrofálisan sok előírásnak kell megfelelni, ami komoly pénzbe kerül. Alkalmazottként dolgozni egy bontóba pedig valóban tróger munka. Ez egyébként nem szakma és bárki tudja csinálni, aki egy kicsit ért a csavarozáshoz és a flexhez. Tanulni sem fogsz túl sokat, max az alkatrészek nevét, típusát és az évjáratokat fogod kenni-vágni pár év múlva.
2019. jún. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Környékünkön szinte boldog-boldogtalan ezt csinálja, de a hüléje csak felnik miatt hozza be a kocsit külföldről... kaszni meg motorral együtt üegy a méh telepre, ha nem láttam volna csomó ilyet el sem hiszem, nekem van egy már ritka autóm, életbe nem találok itt rá pl. sárvédő javító ívet, de láttam, hogy egy olyan autót rozsdafolt nélkül vitt a vasba..
2019. jún. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Alkalmazottként tróger munka, ahogy írták.

Saját vállalkozásban irgalmatlan tőke kell hozzá, hogy törvényesen csináld.

Feketén, ahogy eddig is csináltad pedig elég kockázatos, egyik szomszéd megunja a flexelést aztán felnyomnak

2019. jún. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
61%

Ahogy mar irtak legalja kuli munka az ilyen bontózás alkalmazottként!Ráadásul semmit nem fogsz tanulni vele,mert ezt kb bárki tudja csinálni aki tudja melyik végén kell megfogni a csavarhuzot.

Az meg hogy te feketén neki kezdj gyakorlatilag most biztos hogx halálra van itelve!

2019. jún. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hát nem tudom, lehet tróger munka, de engem érdekel. Valahol el kell kezdeni, most végzek a sulival, tehát nincs annyi pénzem, hogy vegyek/béreljek egy nagy telket, és nyissak egy bontót. A cég autójavítással is foglalkozik, tehát valamennyire csak betanítanának.

Amit pedig otthon csináltam, ne úgy képzeljétek el, hogy vettem pár autót és itthon bontogattam, hanem autóbontókból vettem számlával meg az alkatrészeket (fényszóró, lökösök stb.), és továbbértékesítettem. Ezért is írtam ki ezt a kérdést, mert én még egy lökhárítót nem szedtem le soha életemben egy autóról.

2019. jún. 13. 11:45
 7/10 veterán vas ***** válasza:
65%
A bontás nem arról szól, hogy "ezt" óvatosan szétszereled, vagy "azt" vigyázattal lebontod. Ilyesmire egy bontóban nincs idő. Éppen ezért lehet alkalmazni lelkes, de a szakmai alapokat nélkülöző embert ilyen munkára. Pl. még sosem láttam bontós kezében csavarlazító sprayt, vagy valami speciális szerszámot, viszont annál többet vágópisztolyt, és csőfogót. Különösebben nem nehéz munka de inkább egy barbár típusú embereknek való. Ebből a munkából, pont az hiányzik ami az autószerelés szépségét adja, a precíz illesztések, a technológia betartása, a finombeállítások, vagy épp a szisztematikus hibakeresés agytornája.
2019. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hát, mikor kicsi voltam, bontóba leadtunk egy régi autót (kb 10 évvel ezelőtt), és a harmadik bontóba vették át az autót ingyen, holott az autó üzemképes volt, és rendezettek voltak az okmányai, és még műszakis is volt. Csak túl sok volt belőle a bontókban, és nem akarták átvenni. A legtöbb bontó pont ilyen, nem ad a kocsikért semennyit, vagy csak nagyon keveset (10-20ezer, vasáron). Azokért tényleg nem kár, ha kicsit sérülten jön le az alkatrész, mert jóformán semmibe nem került nekik, és még a hibás alkatrészeket is újra lehet hasznosítani.


Ahol pedig fogok dolgozni, ott a legtöbb autó fiatal, külföldről behozott sérült autó, amikért nem kevés pénzt fizet a főnök + szállítás, szóval itt azért óvatosan kell bánni az alkatrészekkel. Ezért is aggaszt egy kicsit a dolog, hogy mennyire nehéz ezt elvégezni.

2019. jún. 13. 22:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Túl szépnek látod ezt a dolgot, pedig az igazság öreg vas válaszában van. Pár évig bontóztam és van néhány bontós haverom, sőt, néha most is besegítek ha olyan munkájuk van. Alkalmazottként trógerolni fogsz, a szereléshez semmi közöd nem lesz. Az, hogy mennyire új autókat bontanak lényegtelen. Az autókban lévő alkatrészek nagy része eladhatatlan vagy túl sokáig kellene tárolni és a bontókban a helyből van a legnagyobb hiány. Így aztán a gumicsöveket kábelokat szétvágják, a kárpitokat letépik vagy az ajtón hagyva a szabadban tárolják. A leggyakoribb szerszám a flex és a légkulcs. A lángvágó csak azért nem, mert nincs hozzá papírja senkinek. Egy önindítót nem fogsz megtanulni kicserélni, mert a bontóba azzal nem tökölnek, kiveszik a motort váltóval, bölcsővel együtt és utána kényelmesen leszerelik.

Szóval, szép reményekkel indulsz neki, de hidd el, a valóság egy kicsit más. Ettől függetlenül sok sikert hozzá!

2019. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz
2022. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!