Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szervóolajat mikor érdemes...

Szervóolajat mikor érdemes cserélni? Mondjuk 350e km után?

Figyelt kérdés
Ford Fucusom van 2008-as. Más kocsikhoz képest nehezebb a kormányzása. Érződik a szervó, nem azt mondom hogy nem, de kb milyen idő vagy hány km-ként érdemes cserélni?

2019. jún. 13. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de lehet, hogy a szervópumpa kezdi megadni magát.

Nekem egyik pillanatról a másikra szétment, elfolyt minden.

Végül egy felújítottra cseréltem. Akkor csodálkoztam rá, hogy mennyivel könnyebben forog a kormány.

2019. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2005-ös autóm gyártója azt írja, hogy nem kell cserélni, egész élettartamra jó a gyárban betöltött hidraulika olaj. Én azért cseréltem az autó 10 éves korában. Az új, de szintén gyári olaj élénkebb zöld volt, alkoholosabb illattal, a régi már inkább szürkészöld, kevésbé erős illattal. Más különbséget nem vettem észre. A kormányzás se más.

Kifejezettem nem szeretem a mostanában sok autóban lévő "lötyögős", semmi visszajelzést nem adó szervót. Szeretem ha van egy kis ellenállása sebességtől függően.

2019. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Fordoknak közvetlenebb a kormányzása más autókhoz képest, lehet azt érzed.
2019. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!