Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Konkrétan milyen kérdések...

Konkrétan milyen kérdések lesznek elsösegély vizsgán?

Figyelt kérdés

Milyek azok a kérdések amelyeket fell fognak tenni B kategóriás elsösegély vizsgán ?

Amit tudok !

Stabil oldalfektetés.

És ujra élesztés.



A válaszokat elöre is köszönöm !


2019. jún. 13. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Amit írtál azt fixen tudni kell. Aztán húzni kell egy ún. tételt, általában szituációk vannak rajta. El kell tudni mondani, hogy mit csinálsz, hogy oldod, miről ismered fel a dolgokat, mivel oldod meg. Ha az elsőt nagyon jól tudtad akkor a másodikat nem kérdezték vagy max keveset belőle.
2019. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És példaképpen milyen tételek vannak ?

Esetleg vizsgázott már valaki Mezőkovácsházán ?

Mennyire engedékenyek ott ?

2019. jún. 13. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Van tételsor. Azt nem tudom hogy aktuális-e még ez: [link] De elvileg az elsősegély oktatáson ezt el fogják mondani, van olyan ahol oda is adják a tételeket, van ahol csak elmondják hol találhatóak meg.

A tételeket jó ha tudod, de gyakorlatilag ez még nem jelenti azt hogy át fogsz menni a vizsgán. Olyan kérdést kapsz, amivel a vizsgabiztos el tudja érni a célját. Nálunk mikor 3 éve csináltam, akkor meg volt hogy a csoport hány százaléka mehet át a vizsgán (ezt az egyik ismerősöm mondta, aki adminisztrátorként vett részt ilyen vizsgákon). Amikor én bent voltam, az egyik csoporttársamtól olyat kérdezett, hogy milyen tünetei vannak a kígyóharapásnak és hogyan kezelné azt, holott semmi ilyen kérdés nincs a tételekben. Megszólalni se nagyon tudott, csak annyit mondott hogy kihívná a mentőket, de ez nem volt elég ahhoz hogy meglegyen neki a vizsgája (pedig a többi dolgot jól csinálta).

2019. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem elég nagy a szórás attól függően hol csinálod. Én 4 éve csináltam kb, és nekünk össz vissz annyi volt,hogy bementünk ketten, először az egyikünktől kérdeztek 1-2 kérdést, például: Hogyan látsz el egy hasi sérültet?(Mi a teendő vele), vagy mi a teendő ha mellkasi sérülés van? Ezekre kb ha nagyjából tudtad a választ már bólintottak.. Aztán egyik ember a másikon stabil oldalfektetést kellett végrehajtson, a másik félnek pedig bábun újraélesztést. Nagyon komolytalan volt az egész, szerintem senki nem bukott meg. De azért a kötözéseket, mellkasi/hasi sérült, újraélesztés, stabil oldalfektetés, fejsérülés, gerincsérülttel kapcsolatos tudnivalók, motorosról hogyan/mikor veszed le a bukót, illetve, hogy balesetkor mi a teendők sorrendje (biztosítod a területet, megnézed eszméleténél van-e, hívod a mentőket stb) mindenképpen nézd át.
2019. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mielőtt lepontoznátok hozzáteszem, ez az én tapasztalatom, nálunk így volt. Simán elképzelhető,hogy van ahol ennél sokkal komolyabban veszik. Nálunk az autósiskolában volt a vizsga, oda jött ki 2 hölgy akik vizsgáztattak.
2019. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 realrapneverdie válasza:
Elsősegély vizsgámra nem tanultam semmit, youtubon neztem meg egy videot az utolso pillanatban és sikerült a vizsgám
2019. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Annyira engedékenyek ?

Én csak a stabil oldal fektetést meg az ujra élesztést tudom annyival akkár át is megyek ?

Jah és sajnos ell kelett halasztanom a vizsgám és e hónap 26.ra kaptam idő pontot békéscsabára

2019. jún. 22. 15:20
 8/9 realrapneverdie válasza:
Sikerült?
2019. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen! Igaz csak másodjára de sikerült átmennem :)
2019. jún. 28. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!