Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hová tűntek a 110-es táblák?

Hová tűntek a 110-es táblák?

Figyelt kérdés
Már nem lehet kirakni sehova? Évek óta nem láttam egyet sem, pedig elég sokat autózok. Nem autópályára, autóútra gondolok, hanem sima lakott területen kívüli utakra. Régen sok helyen kinn volt, de mostanában már egyel sem találkoztam. Pedig vannak olyan útszakaszok, ahova simán ki lehetne rakni, mert kilométer hosszú egyenesekben 90-nél gyorsabban is biztonságos lenne a vezetés.

2019. jún. 13. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
De, ki lehet helyezni most is és szokták is használni ott, ahol az útra vonatkozó műszaki feltételek megengedik. Az, hogy valahol van egy jó hosszú egyenes, nem tartozik ebbe a körbe. 110 km/h-s megengedett legnagyobb sebességhez emlékeim szerint irányonként legalább két teljes forgalmi sáv kell megfelelően széles töltéskoronával (de nincs kedvem megkeresni az erre vonatkozó jogszabályt).
2019. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2* kétsávos, elkülönített, autópálya szerű utakra szokták kirakni.

Pl. körmend-egyházasrádóc.

2019. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1-1 sávos utakon is volt hogy kint volt. Ebben biztos vagyok.

2019. jún. 13. 13:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamikor kinn volt ilyen utakon is, de szerintem azóta változott a jogszabályi környezet.
2019. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1,5 hónapja autóztam a 8-as úton. Ott az osztott pályás részeken kint volt a 110-es tábla.
2019. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as úton vannak 110-es korlátozású szakaszok. Megfigyelésem alapján 2x2 sávos út kell, hogy legyen, szalagkorláttal elválasztva.
2019. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Itt pl. 2x1 sávos úton van kinn:


[link]

2019. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# 5-ös vagyok. Jelentem ma jártam meg oda-vissza a 67-es utat. A Balaton felőli részén, jó 15-20km-es szakason végig 110-es táblák vannak kint. Rögtön eszembe is jutott a kérdés. :) Pedig semmi extra, egy sáv oda, egy vissza. Nem osztott pályás, se szalagkorált, se vadkerítés.
2019. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!