Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kamerát vegyek?

Milyen kamerát vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszerelni az autómba egy fedélzeti kamerát (illetve kettőt, előre is meg hátra is), viszont azt is szeretném ha értelmes hangot tudjanak rögzíteni. Próbáltam már telefont is, meg sima kézikamerát is, mindegyikkel az volt a baj, hogy az autóban lévő nagy zaj miatt nem tudtak semmilyen értelmes hangot rögzíteni, azt se ha ketten bent beszélgettünk, vagy ha mondjuk elment előttem egy mentőautó. Csak a zúgást lehetett hallani a felvételen, illetve lehetett látni hogy 0dB-ig ki volt végig vezérelve a hangsáv.

Létezik olyan kamera, ami nagyobb hangszinten is tud dolgozni? Vagy olyan aminél be lehet állítani ezt?

Olyat már próbáltam, hogy betakarom valamivel a mikrofont, de akkor a magas hangok teljesen elmentek (még csöndben sem volt alkalmas emberi hang rögzítésére) viszont a mélyek meg közel ugyanúgy túl voltak vezérelve az autós felvételnél.



2019. jún. 13. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Mégis hogy vegye fel a hangot ha be van építve .

Azt veszi fel amelyik közelebb van vagy hangosabb.

2019. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem értem mire gondolsz. A mentőautós példámra? Akkor tőlem kb. 3 méterre ment el a mentőautó, és egy picit sem lehetett hallani a felvételen. Mondjuk, az is igaz, hogy az autóban ülve se nagyon hallani, de valamennyire azért igen.

És mint írtam szerintem azért nem vesz fel több hangot, mert már teljes kivezérlésen van a mikrofonja.

2019. jún. 13. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyik legokesabb ar/ertek aranyu autos kamera a piacon jeleneleg szerintem a Xiaomi YI dash cam. A hangfelvetellel sincs semmi gondom.
2019. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fedélzeti kamerák általában elég jól rögzítik az autó hangjait (pl indexelésnél a kattogást), meg a benti beszélgetést, zenét is. Sokkal jobban, mintha telefonnal vennéd fel ugyanazt. Ugyanígy a képi résznél meg arra vannak kihegyezve, hogy pl a rendszámok a lehető legjobban olvashatóak legyenek.
2019. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha ugyan olyan hangot tud rögzíteni, mint egy átlagos kamera, akkor nekem viszont lenne vele gondom. Álló helyzetben 70dB körül van az autón belül mérhető hangerősség, menet közben felmegy 100dB körüli értékre is. Emiatt is írtam, hogy valami olyan kellene, ami ilyen hangnyomásértékek mellett is tud normál hangot produkálni. Mert például beszélgetni még lehet, igaz elég hangosan kell, de azt a kamera már nem rögzíti értelmezhetően. Meg a motorhangot sem adja vissza, csak nagyon torzítva. Próbáltam már belső mikrofonos diktafont is, annak se volt jó a hangja.
2019. jún. 13. 21:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha jobbnak mondjátok ezeket a kamerákat, akkor lehet ki fogok egyet próbálni. Azt hittem hogy kb. ugyanolyan mikrofon van ezekben is.
2019. jún. 13. 21:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Nekem már egy elég rég, kb 5 éves Mio kamerám van. De a hangot nagyon jól felveszi. A motorhang is nagyon jól hallható pl városi forgalomban. Egy nagyobb levegővétel, sóhajtás is behallatszik simán. 130km/h-nál a normál beszéd is tisztán hallható, érthető. Nyilván nm HQ stúdió minőség, de jól hallható.
2019. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!