Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszt sokat a Skoda...

Miért fogyaszt sokat a Skoda Fabia I,1.4 MPI autóm?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezer féle oka lehet, de ha valamit mégiscsak mondani kellene? 2002-es évjáratú az autó, tehát nem mai darab, a fogyasztása mondjuk 10.5 liter. Városban használom, gyakran dugókban, de szerintem akkor is meg kellene állnia kb. 8 liternél a fogyasztásnak egy ilyen autónál, nem?


Gondolkodtam rajta, hogy megcsináltatom, kivéve akkor ha a motorral van valami baj. Viszont amúgy az autónak semmi baja, csak szimplán sokat fogyaszt, így nagyon nehéz lenne diagnosztizálni és nem szívesen cserélnek rajta csak úgy alkatrészeket.


Előre is köszi!


2019. jún. 13. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi hibajelzést nem ad? Nem egyenetlen az alapjárat? Milyen vezetési stílusod van? A fékezés hogyan történik? Szoktál motorféket alkalmazni? Légkondi nincs benne (van pár 68LE-s, amibe beletettek, ami szenvedés)? Az üzemanyag minősége nem lehet rossz? Esetleg a katalizátor-lambdaszonda rendben van?
2019. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva családban lévő autó, nem én vezetem (jogsim sincs), de azért tudok róla pár dolgot.

Hibajelzést olyat nem ad ami releváns lenne (csak immo, de az ki lett lőve).

Az alapjáratot megnézem ha otthon lesz ma az autó, de úgy rémlik mintha minimálisan néha fel-le menne, de tényleg csak minimális. Gond ha nem atomstabilan tartja? Mennyinek kell lennie az alapjáratnak?

Hát a vezetési stílusára a vezetőnek lenne kivetni való az biztos, de úgy vettem észre, hogy a fordulatot állandóan 1-2000 (inkább közelebb az ezerhez) között tartja, és úgy rémlik mintha sokszor annyiból állna az egész, hogy rálép a pedálra, gyorsít, majd elengedi és így. (Persze nem tudom ez mennyire megvalósítható minden szituációban, dugóknak meg mondjuk normálisnak tartom, szóval nem hiszem hogy mindig így vezet, de biztos sokszor megjelenik.)

Fékezés csakis pedállal, motorféket nem használ.

Légkondi nincs benne.

Mindig OMV kútnál van megtankolva, ezzel nem hiszem, hogy gond lenne.


Ha a katalizátor-lambdaszondával baj lenne az műszakin nem derült volna ki? Mert nemrég volt vizsgáztatva.


Lehet annyira rosszul vezetni, hogy ez akár 2 literes többletfogyasztást is eredményezhet?

Hogyan kéne váltani? Nem tudok vezetni, de nekem ez a gyakori váltás, 1000 körül tartás kissé furcsa, illetve nem tudom mennyire jó a motornak, vagy hogy funkcionál ilyen használat mellett.

A motorról még annyit, hogy kb. 1-1.5 évvel ezelőtt még szervíz után félévvel mindig rá kellett tölteni egy 3 deci olajat, amit mintha az utóbbi időben nem kéne. Gondolom magától nem javul meg semmi, tehát ez lehet inkább rossz mint jó. (de előtte is sokat fogyasztott)

2019. jún. 14. 07:46
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
100%

Azért fogyaszt sokat mert az a motor egy őskövület,kb a dinoszauruszok korából maradt ránk,tehát keveset figyasztani sosem fog!Városi használat mellett,sokszor dugóban állva még simán normális is lehet a 10+ os fogyasztas!főleg ha a vezetési stilusod is olyan!

De ha ennyire sokallod akkor vidd el egy hibakod olvasasra meg diagnosztikára,mert tulfogyasztas kb kismillio ok miat lehet.A vakra tippelgetes meg szerintem nem sokat fog segiteni a helyzeteden!

2019. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
városi dugózásnál pláne rövid távokon ez sajnos ennyi. főleg ha nem is pörgeti a motort gyorsításkor, amiatt is többet eszik, meg a sok pedállal fékezgetés miatt is.
2019. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyan mérted a fogyasztást? Sokan azt csinálják, hogy teletank után 50-100 km-rel már teletankolják, csakhogy így nagyon pontatlan eredmény jön ki. Így akár 1-2 litert is tévedhetnek, attól függően, hogy hol kattan le a töltőpisztoly. Aztán vagy örülnek, hogy milyen keveset fogyasztott, vagy rémüldöznek, hogy milyen sokat.
2019. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!