Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért villoghat az olaj jelző...

Miért villoghat az olaj jelző lámpa?

Figyelt kérdés
mai napon mikor kicsit kimentem földútra az autóval(nem ért le az alja, semmi nem volt csak rázós) elkezdett világítani, villogni az olajszintjelzo lampa, először azt hittem mivel dombos volt a terep hogy csak megdőlt és nem érzékelte hogy van annyi benne de mikor mentem vele műúton 35km-t akkor is folytatta, elkezd világítani 5 percig elalszik 7 percre világít 10 percig elalszik 5 percre világít 2 percig elalszik, szóval szabálytalanul felvillan majd elalszik egy idő után, érzékelési hiba lehet, vagy az olajpumpa kezdhetett el vacakolni? vagy az olajszintjeladó esetleg(ezzel már régebben volt baj de kilett cserélve) esetleg eddig tartott? valakinek a lami ötlet? (autóról Toyota rav4 d4d 2005 ös kiadás.)

2019. jún. 13. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg megnézhetnéd az olajszintet.
2019. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, olajszint ellenőrzés az első.

A nulladik pedig az, hogy olaj probléma gyanúja esetén nem b/szatjuk földúton, meg mászkálunk több 10 km-t az autóval

2019. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:

Lehet, hogy:

-alacsony az olajszint

-nem megfelelő a viszkozitása

-döglődik az olajnyomásjelző gomba

-rossz valahol az érintkezés

-nem nyom eleget az olajszivattyú

Ha rendben az olaj szintje, és viszkozitása, akkor legelőször egy hagyományos nyomásmérővel rámérnék a gomba kivezetésénél.

2019. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
olajszintet ellenőriztem egyből mikor fep illant, az olajjal nem volt baj es mint leirtam az után jelentkezett hogy terepre mentem vele, és egy terepjárót miert ne használhatnék terepen? (olajszint jelsdo msdzags szakadt el)
2019. jún. 27. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!