Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5-10 percig elszáló fék, mitől?

Banolva kérdése:

5-10 percig elszáló fék, mitől?

Figyelt kérdés
5-10 percen át elszállt a fék. Még szerencse, hogy kis sebességnél hirtelen megszünt a fék, olyan érzés volt mintha levegő lett volna benne csak teljesen benyomva lassult a kocsi és nagyon nagy féktávon, megálltam és égett szag volt. A kézifék nem votl behúzva különbben meg se mozdult volna az autó. Kicsit hagytam majd magátol helyre állt miuttán kicsit megnyomkodtam a fékpedált. Hozzáértő személy válaszát várom?

2019. jún. 13. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne nézesd meg szerelővel. Használd így, lehetőleg lakott területen kívül, hegyről lejtmenetben, nagy sebességgel. Még jobb, ha hiányzik az útról a szalagkorlát és sok, öles törzsű fa is van a közelben, az gyorsan elvégzi a dolgot.
2019. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hozzáértő személy alatt értettem, mivel kiváncsi vagyok , hogy még is mitől volt. Nem is terveztem vele közlekedni ameddig nincs szervizelve.... Kérdésem konkrétabban az, hogy még is akinek volt már hasonló prolémja az mitől volt és mennyibe került neki.( Mitsubsihi lancer gl 1.3)
2019. jún. 14. 00:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túlmelegedett a fék (berohadt munkahenger) és öreg a fékolaj.
2019. jún. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha "fel lehet pumpálni", akkor a blokkolásgátló (ABS) is elromolhatott. Egyes autótípusoknál ez szinte biztosan bekövetkezik, ha nincs rendszeresen cserélve a fékfolyadék (pl. Ignis).
2019. jún. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:

"elszállt a fék"


Nem lehet,hogy red bull-t itattál az autóval?Mert mint tudjuk az szárnyakat ad.......

2019. jún. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De, lehet az volt:D
2019. jún. 14. 09:37
 7/9 veterán vas ***** válasza:
Hallottam már szárnyas hajóról és szárnyas fejvadászról, sőt még szárnyas betétről is. Szárnyas fékről -eddig- még nem. De sebaj, bizonyára valami háziasított fajta volt, mert igaz, hogy elszállt, de pár perc után visszaszállt. Rendes volt tőle. ;)
2019. jún. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:

Komolyabban:

Két műszaki problémából áll össze ez a történet. Az egyik, hogy egy fékmunkahenger(de lehet hogy több?) össze van gyógyulva és állandóan fog. (ez az oka az égett szagnak)

A másik, hogy öreg a fékolaj. Ebből következik, hogy a kelleténél magasabb a víztartalma, ami a melegedés hatására felgőzölög. Mivel a gőz összenyomható, a folyadékfék működési elve meghiúsul, azaz nem közvetíti a tárcsák/dobok felé azt az erőt, amit a pedálra kifejtesz.

Röviden, azonnal vidd szerelőhöz!

(nem tudom milyen messze találsz műhelyt, de az sem baj, tréleren szállíttatod vagy rúddal húzod)

2019. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arra az időre levegő került a rendszerbe, de az is lehet hogy valóban régi már a fékolaj és vizes, ami hőhatására gőzzé alakult és emiatt olyan mint ha levegős lenne a rendszer. Lehet hogy egy fékolaj csere megoldja a problémát, de nem biztos. Lehet fékmunkahenger probléma is hogy az kezdi megadni magát, az az égett szag utalhat erre is. De az is lehet hogy a fékbetét van annyira elkopva már hogy a benne lévő fém ami a kopásjelző az súrlódik a tárcsával és bizony az feltud ám forrósodni olyan szinten hogy a munkahengerbe is kijut ami a benne lévő olajat felmelegíti vagy a csövet megolvasztja és egy pici lyukon át elkezdett szivárogni ami végett levegő is kerülhetett a rendszerbe. Ha pumpálod és úgy jó akkor viszont 90% hogy levegősödik a rendszer vagy valamelyik munkahengernél, vagy valamelyik fékcső valahol megsérült ami egy régi autónál is megeshet hogy anyagelfáradás miatt megrepedhet, bár ez nagyon nagyon ritka, de előfordulhat. Viszont még lehet főfékmunkahenger hibája is ami szintén elfáradhat egy 15-20 éves autónál simán elképzelhető ez a lehetőség is.
2019. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!