Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007-es Ford Focus 2. 0 TDCI...

2007-es Ford Focus 2. 0 TDCI fogyasztás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy 2007-es 2.0-ás (135 le) Ford Focus kombi Ghia.

1 éve enyém az autó, GARANTÁLT 140000 km-el vettem (ez teljesen holt biztos), első tulajos, magyar jármű.

Egészen idén tavaszig-nyárig nem votl vele problémám, amikor is a várt fogyasztás csökkenés, amit előző szezonban produkált nem kvöetkezett be.

Teljesen azonos pedálkezeléssel, azonos futási körülmények azonso város-városon kívüli megosztás mellett a fogyasztás átlag 6,8-7,5-ről 8,4-9-re emelkedett.

Lenne esetleg bárkinek ötlete, hogy mi okozhatja a megnövekedett fogyasztást?

Turbó tökéletes, az autó nem gyengébb, mint volt, se fura hang, se gyengeség nem jellemzi.



2019. jún. 14. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Résolajcsövek nem öregedtek el? Nem füstöl? Nem csöpög stb stb.
2019. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem füstöl, nem csöpög, résolajcsövek pedig öregedés maitt cserélve lettek nemrég, de előtte és utána is ugyanaz a megemelekdett fogyasztás.
2019. jún. 14. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:

9 liter egy ilyen kisdízeltől elég durva. Hacsak nem padlógáz-satufék stílusban közlekedsz extrém rövid városi távokon klímával. Úgy nekem is benyel, akár 10 fölött is.

Mennyit használod városon kívül? Próbáltad kicsit pályán meghajtani? Nem lehet valami kormolódási, EGR, stb probléma, amire hibakódot még nem dob, de hatással van a fogyasztásra?

2019. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lamdaszonda?
2019. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lambdaszonda **
2019. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Klíma folyamatos, de semmiképpen sem padló-satu, sőt gyorsításnál is inkább a fokozatosság, ahol lehet motorfék. Szóval nem vagyok egy vad sofőr.

De minden ugyanígy volt tavaly ilyenkornis, amikor kevesebbet fogyasztott, semmi nem változott.

Lambdaszondára gondoltam én is, okozhat ekkora változást? Tesztelhető valahogy?

2019. jún. 14. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Okozhat szerintem ekkora fogyasztás különbséget, de úgy is észre lehet venni ha rossz, hogy erőtlen lesz a kocsi, kicsit megtorpan. De egy szerelő biztos megmondja mi a gond.
2019. jún. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a bajom a legtöbb szerelővel (TISZTELET A KIVÉTELNEK), hogy úgyis talál halaszthatatlanul javítandó hibát.

Persze úgyis az lesz a vége, csak szeretem előbb körüljárni a problémát.

2019. jún. 15. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!