Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen következményekkel jár?

Milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Ma a szabályosan párhuzamosan parkoló autóm mögé egy személy oda állította a biciklije. Mivel az autót az ellenkező irányból közelítettem ezért beszallas előtt nem lathattam. Az előttem allo levo auto kicsit rám allt ezért tolatnom kellett. Szabalyosan korbeneztem(tükrök, hátsó ablakon kineztem?) es nem lattam semmit. Megkezdtem a manovert majd egy csattanast hallottam, fel loktem a biciklit. Mivel kapubejaro volt ott es mogottem es allt a kocsi sor ezert az 5 meterrel elottem levo teruletre mentem megfordulni majd a biciklinel megalltam. Az iletto azonnal fenyegetozni kezdett hogy feljelent ha nem fizetek neki mert ez egy 50 ezres olasz bicikli es kart tettem benne(a bicikli valojaban kb 50 eves lehet es er vagy 5 ezret es en az emlitett karokat nem lattam). Kovetelte hogy ott helyszinen adjak neki 5ezret es nem jelent fel. En termeyzetesen nem adtam neki. Majd ultimátumot adott hogy ha hétfőig nem fizetek akkor feljelent. Egyetlen egy szemtanuja volt az esetnek de mire a vitanka kerult a sor az elment. Szemelyi serules nem történt. Bennem mar az is megfordult hogy az ember csak a penzre ment. Sajnos azt a hibat elkovettem hogy mivel ez volt az elso ilyen incidensem nem keszitettem fenykepet.
2019. jún. 14. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a helyes reakció az let volna, hogy megmondod hogy ok, hívunk rendört. Valszeg ö tojt volna be.
2019. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azonnal mondtam hogy jo rendben akkor hívjunk rendort de o csak azt mondogatta hogy fizessek vagy nem jelent fel.
2019. jún. 14. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyértelműen te vagy a hibás.

Hogy lehet egy biciklit nem észrevenni, mivel voltál, nyerges kamionnal?

A feljelentésből meg úgy sem lesz semmi.

Ahogy előttem írták, rendőrt kellett volna hívni, aztán kész.

2019. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvileg azt mondják, hogy minden indulás előtt körbe nézed az autódat, leellenőrzöd a kerekeket stb.

De ugye sokan gyakorlatban sem csinálják meg.

Nem kell aggódnod. Nyugodtan feljelenthet, nem sokat ér vele.

Legközelebb ha ilyen történik, rögtön előveszed a mobilodat ami szinte minden második ember kezébe nőtt, és készítesz fényképeket. Ha pénzt követel vagy feljelentéssel fenyegetőzik valaki akkor közlöd nyugisan, hogy semmi gond, most hívjuk a rendőrséget, és megvárjuk őket.

Gyanítom, hogy ha ezt tetted volna, a rendőrséggel való beszélgetés végére sem értél volna, mert pasas elhúzott volna gyorsan. Ne foglalkozz vele, de legközelebb inkább menj hátra 2 lépést, és ellenőrizd le, hogy minden ok..

Ha ezentúl bármi történik, 1 fénykép készítése azonnal. 2. Rendőrt hívni azonnal.

2019. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták amikor tanultam hogy mi van akkor ha ott egy kisgyerek bújt el.

Tehát úgy kell körbe nézni az autót hogy ne legyen semmi probléma.

2019. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5# Egy ismerösömnek (biztosítós) pont volt ilyen ügye, hogy egy részeg feküdt a kocsi mögött, az ügyfele meg a fején átment. Meguszta, de nem volt egyszerü ügy, ahogy hallottam.
2019. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nekem azt mondták amikor tanultam hogy mi van akkor ha ott egy kisgyerek bújt el."


A kisgyerekre figyeljen az anyja. Elbújhat akkor is, amikor már a kocsiban ülsz.

2019. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!