Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért jogos, ha szólnak a...

Ezért jogos, ha szólnak a rendőrök?

Figyelt kérdés
Odajött hozzám a parkolóban 2 srác hogy mutassam már meg nekik a kocsim (cls 500) hangját, az autóm teljesen gyári állapotban van, nincs semmi eltávolítva belőle, és semmi sincs cserélve. Na szóval pörgettem álló helyben kb 5 másodpercig kb 5-6 ezres fordulaton és villogtak majd odajöttek hozzám arendörök, hogy ezt nem itt kellene csinálni, pedig üresben voltam még gumit sem égettem semmi nyomot nem hagyott.. Nos ezt nem szabad?
2019. jún. 14. 16:15
 1/10 anonim válasza:
Nem büntetett meg, szólnia pedig bárkinek szabad, akit zavar. Nem bántásból mondom, de nyilván nem "normális" maga a tevékenység, ezért szólt. Ha bőgetni akarod, menj ki a pusztába, ahol senkit nem zavar. Ettől függetlenül a tevékenységed nem bűncselekmény, viszont a közelben élő lakókat nyitott ablak mellett kellemetlenül érintheti. Ha fordított szitu lenne és valakinek a közeledben Kis Grófot támadna kedve hallgatni nagyobb hangerőn, gondolom Te sem örülnél, max elviselnéd -egy darabig.
2019. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van olyan hely, ahol könnyen lehet belőle szabálysértés
2019. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek igazad van 1-es. De akkor végülis nem büntethetnek meg ezért, most ezt nem azért mondom mert csinálni fogom, félre értés ne essék.
2019. jún. 14. 17:28
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Ez csak egy parkoló volt egy kisebb községben, a bevásárlóközpontnál. És sok ember járta környék az.
2019. jún. 14. 17:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból jogos volt, hogy a rendőr előre nem tudhatta, hogy Te csak megmutatod, hogy milyen hangja van, és nem pedig szórakozol vele, hogy idegesítsd a környezeted.

Te pedig gondolom nem is akartad volna olyan nagyon tovább pörgetni, ha csak nekik mutattad meg épp az autót :)

2019. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolom őket is zavarta hogy egy csóró proli agyat játszik egy ilyen szánalmas "autóval"
2019. jún. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 Ahogy mondod :)

#6 Ironia volt igaz?:D

2019. jún. 15. 00:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább csak szánalmasnak tartottak, en is mimdig röhögök a sok prolon amikor ilyen olcsó fostalicskakkal játsszák az agyukat
2019. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A jelenlegi jogi szabályozás hátterét pontosan nem követem már, régebben pl. még a napszak is befolyásolta (este 10 után más volt a vonatkozó). Amennyiben nem bejelentés alapján érkeznek, valószínűsítem, hogy csak felszólíthatnak. Azt viszont érdemes észben tartani, ha a felszólításra sem hagyod abba a tevékenységet és/vagy flegma válasz érkezik Tőled, hidd el, megtalálják a módját hogy büntetéssel járjon. Akár tüzetesen átnéznek mindent az autódon, papírjaidon, bár mondtad hogy elvileg minden rendben. De könnyen lehet, hogy csak félreállnak és figyelnek, akkor viszont a legkisebb hibádra is a maximálisan kiszabható bírságra számíthatsz (záróvonal átlépés, index használat mellőzés, Stop táblánál nullára megállás mellőzése, stb..) Ezek akár 50 000 Ft-ban is fájhatnak, pár fekete ponttal kiegészítve. Hozzáteszem nincs rossz tapasztalatom a rendőrökkel, utoljára egy Stop táblánál gurultam át egyik éjjel, még csak el sem voltak bújva. Kiállítottak, papírokat elkérték, megkérdezték milyen tábla volt a kereszteződésben. Mondtam, hogy jogos, balf..sz voltam. Erre megkérdezték, mióta vezetek, voltam -e már büntetve közlekedéssel kapcsolatban, mennyi fekete pontom van. Normálisan válaszoltam, mondták hogy oké, akkor egyezünk meg abban, ha igazat mondtam, egy figyelmeztetéssel elengednek. Ha viszont mást mutat a rendszerük, akkor sajnos pénzbírság, fekete pont. Szóval tök normálisak voltak. Mondhattam volna azt is, hogy szar helyen van a Stop tábla (mert a kereszteződés vonalától vagy 10 méterre volt és amúgy is belátható a kereszteződés, de ha nekiállok "arcoskodni" -megmagyarázni, valószínűleg nem "egyezkedünk". A táblát nem ők rakták ki, a szabályt viszont én nem tartottam be, ezek tények.. A felszólítás pedig jogos, ha vélhetően másokat is zavar a "nem normális" tevékenység, főleg hogy azt nem tudhatták, hogy 5 mp-ig fog tartani vagy esetleg ez -e a "hobbid"..
2019. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hu koszonom szepen.:)
2019. jún. 15. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!