Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Lada 2100 (91-es)...

Első autónak Lada 2100 (91-es) vagy Suzuki Sedan (93-as)?

Figyelt kérdés

Nem sok pénzem van, max 150-200 ezret szánnék kocsira, és ebben az árkategóriában most ezeket találtam, amik normálisnabbaknak tűnnek.


Egy ladás haverom szerint a Lada sokkal erősebb és megbízhatóbb, mint Suzuki, azt mondja, hogy ha több pénze lenne, akkor sem válna meg a zsigájától (ő mondjuk minden nyugati kocsit lenéz).


Szerintetek?



2019. jún. 15. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
150-200k-ból autót? Akkor vagy nagyon érts a szereléshez, vagy inkább hagyd a fenébe. Ennyiért telefont vesznek az emberek meg kerékpárt, nem autót.
2019. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ladát ma már vétek napi használatra venni. Akkor vegyél ilyet ha van személyes indíttatásod, veteránozni akarsz.

Ha csak egy közlekedési eszköz kell, akkor egyértelműen a Buzuki.

Hát ja, a máik kérdés, hogy valóban megoldhatatlan-e az életed autó nélkül, feltétlenül kell-e autó. Ennyiből tényleg a már nem ipari hulladék kategóriában egy alsó kategóriás biciklit kapsz. Belegondolva elég vicces, hogy egy ilyen értékű autót ha teletankolsz, máris 10% fölött növelted az értékét. :)

2019. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább bicajozz, tömegközlekedj, gyalogolj, mint hogy kétnaponként lerobbanj az ezeréves vasaddal.


A "zsiguli a lefaszább autó" szöveggel meg csak azok vigasztalják magukat, akiknek soha nem volt pénze jobb kocsira. A kocka ladánál annak szinte bármelyik nyugati kortársa lepipálja minden téren a keleti blokk verdáit.

2019. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én Suzukis vagyok, viszont a szüleim, mamáim tudnának mesélni a régi ladákról, trabantokról. Szinte naponta kellett szerelni őket, hamar felforrt a víz stb. Tehát szerintem ladát semmiképp ne vegyél, ha csak nem értesz hozzá.

Régi Suzukikból 150-200ezerért is csak bontószökevényt fogsz kapni, ahogyan szerintem ladából is. Suzukikból olyan 350 felett kapsz normálisat, amiből nem fogsz kiesni.


Ha csak ennyit szánnál autóra, akkor inkább kerékpárokat keresgélj, mert normális autót nem fogsz ennyiért kapni. + megvétel után még egy 50-est min. ott kell hagyni a szerelőnél. (Átnézés, vezérlés, szűrő, olaj stb csere).

2019. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Ladákra annyira nem jellemző a vízforralás. Az inkább korabeli Skoda betegség volt.

Egyik kollégám lánya most tette le a jogsit és vett pár hónapja egy régi Swiftet kemény 130.000Ft-ért. Nyilván nem egy luxusautó és esztétikailag is vannak rajta kívül-belül hibák. De jön-megy, teszi a dolgát, városban szaladgálni eddig hibátlan. Persze ezzel ahogy korábban írtam, nem akarok arra buzdítani senkit hogy ilyen értékben vegyen autót. De ki lehet fogni ennyiért is használhatót.

2019. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, talán ki lehet fogni ennyiért még jó állapotban lévőt is ha nem értenek hozzá, de erre kevés az esély. Az, hogy jön-megy a kollégád lányának egy dolog, hisz a motorjukkal általában nincs baj. Viszont vannak kritikus pontjai, amik szeretnek rohadni. Pl felfüggesztés pontjai (darabját kb. 50ezerért cserélik), nyúlvány, kereszttartó, gólyalábat is érdemes még átnézni, mert ki tud az is ennél is törni, a torony is előszeretettel rohad ezeknél. Persze nem fiatal autók már, de vannak belőlük még jók! Rozsdakupac bontószökevényt pedig szerintem felesleges venni, hisz ugyanannyi rá a biztosítás, adó, mintha egy sokkal megkíméltebb után fizetne. Főleg ha hosszú távra tervezi. Én azt mondom gyüjtögess még 1-2 hónapot, és vegyél egy normál állapotban lévőt. Te is jobban fogod érezni magad, hogy nem egy leélt autóba ülsz bele nap mint nap.
2019. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na igen, ezzel egyetértek. Ha valaki 1-2 évnél hosszabb távra tervez, akkor megéri valami normálisabbat venni. Ha valaki belátható időn belül, mondjuk egy éven belül nem tud 300-400e-t félrerakni, azaz havi 30.000Ft megtakarítása sincs, akkor később az autó fenntartásával, szervizelésével is lesznek gondok.
2019. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:
Jó lenne tisztázni, mire is gondolsz, mert nincs 2100-es Lada típus.
2019. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lada 2107. Boccs az elírásért.
2019. jún. 19. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!