Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb motor, mit érdemes tudni róluk vásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni másodlagos motornak egy 125ös 2 ütemű sport motort. A két potenciális vevő jelölt a cagiva mizo 125, valamint az aprilia rs 125. Szerintetek melyik a jobb választás, valamint mit kell róluk tudni? Mennyi a fogyasztásuk és milyen használat meleltt? Fenntartási költség, szerviz igény mekkora és mennyibe kerül?

2019. jún. 19. 00:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát 2 ütemü 125-ösök szóval szerintem tudod a válaszokat, fogyasztás kb 8-9 liter ha visszafogod magad akkor se megy 6-7 alá, 2t olaj fogyni fog elég gyorsan, és ha nem a putri olajat veszed akkor az sem olcsó, mivel 2t elég hamar eljön a hengerszett csere ideje az sem olcsó, éves biztosítás, forgalomba helyezés stb. mint egy másik motornál, szóval csak másodlagos motornak, elsődlegesnek semmiképp nembírod majd tankolni meg karbantartani
2019. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy 16 évesen nem lenne rá kapacitásom hogy fenntartsam elsődleges ként, ezért marad az 50es rohangálni a 125ös pedig néha kicsit vadulni akár városon kívül... Külföldi papírral szeretném venni és addig 50es ként használni ameddig nincs rá jogsim. Jogsi után forgalomba helyezni stb😁 de nekem a sebességük tetszik igazából hogy némelyik 180ig is el megy...
2019. jún. 19. 16:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként melyik lenne jobb választás a kettő közül? Mito vagy rs? Nekem személy szerint a mito piros fehér színben a favorit, viszont kevés van belőle abból is sok a gány és az árát is nagyon meg kérik...
2019. jún. 19. 16:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Hm. És hogy akarnád 50-esként elsütni ezeket?
2019. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

első vagyok, szerintem igazából mindegy hogy melyiket veszed mindkettő nagyon jó, nézegessed hol vannak eladóak és amelyik jó árban jó állapotú azt megveheted, ötvenesnek előlehet adni csak vigyázzál vele mert könnyü lebukni, nézegesd interneten kiszokták írni hogy mikor van fokozott ellenőrzés, nálunk elég sokszor van.


én inkább apriliát választanám mert modernebb és árban sem másabb, több van belőle

2019. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! Sajnos nem tudom honnan kéne tudni hogy hol van fokozott ellenőrzés, pedig nálunk is van sűrűn a városba meg környkébeli falvakban és városokban is... Rendes 50-es enduroval már bele futottam a dologba egyszer, + egyszer simán szonda aztán mehettem tovább jogsit se kértek. Egyszer meg simsonnal megállítottak biztosítás nélkül Csongrádon, ott is el engedtek... 50-es ként simán adásvételit valakivel írnék meg biztosítást kötnék rá. Hangbol ha nem pörgetem nem lehet nagyon megmondani róla hogy nem az ( még nem vettem sajna de nagyon is rajta vagyok) Ami RS-nél buktató, hogy 50-es változatnál jobb oldalt van a kipufogó 125-ös nél pedig bal oldalt :'D. Valamint 50-es nél 120-ig van jelölve a km óra, 125-nél 200. Szóval ha a típust ismerik beszoptam, persze ha akarnak baszakodni csak akkor...
2019. jún. 22. 19:23
 7/11 anonim ***** válasza:

anyira nem ismerem pontosan egyik típust sem, te tudod nálad a rendőrök menyire értenek a motorokhoz, engem megállítotak egyből levágták a motor pontos típusát és hogy hány ccm pedig csak egy suzuki felirat volt rajt


szerintem gy rs még mindig jobban elmegy 50-nek mint a mito

2019. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
meg igazából szerintem lehet bele venni másik órát meg másik kipufogóval ellehet húzni szerintem a másik oldalra
2019. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kipufogót csak tán nem tudja hogy melyiken hol van. De 50eseken nagyon max 120ig van jelölve az óra azon meg 200. Mondhatom hogy teszek rá egy 120asat de akkor 120 felett nem tudnám mennyivel megyek pedig ezek a motorok 160-170-et mennek.
2019. jún. 23. 10:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem csak az órából látják hogy 50-es vagy 125-ös. Eleve a fékek, a hangja, a gumik mérete, a sárvédő méret, az idomok teltsége stb. Ha megakar fogni a rendőr, akkor simán megtud. Ha nem akar, akkor elenged.

Szerintem hülyeséget csinálsz, hogy 50-esként akarod nyomatni, de te tudod, én nem szólok bele, csak elmondtam néhány dolgot.

2019. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!