Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás lehet a turbo?

Hibás lehet a turbo?

Figyelt kérdés

Adott egy 2000 évjáratú Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 110Le kombi, amelynél gyorsításkor viszonylag jó a nyomaték, de a turbónak egyáltalán nincs hangja. Ugyanennél az autónál a tulajdonos elmondása szerint gyárilag nincs benne kettős tömegű lendkerék. 310.000 km van benne, teljesen leinformálható visszakövethető előélettel.

Vállalható ezek alapján?



2019. jún. 19. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Most abból gondolod, hogy hibás a turbó, hogy nem hallod a hangját?! Örülj neki! Még mindig a jobbik eset, mintha süvítene. Valamelyik autónál hallható, valamelyiknél nem. Ez nem feltétlenül hiba.
2019. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
90-100 km/h-nál nagyon erőtlen és 2000-es fordulat felett sem hallani semmit a propellerből vagy a lefújóból. Nagyon furcsa és nem szeretnék beleszaladni egy felújításba, ami alsó hangon 230 ezer munkadíjjal, és azt sem szeretném, ha szétverne valamit a motorban.
2019. jún. 21. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. Nehéz látatlanban bármit is mondani. De önmagában az, hogy nem hallod a turbót vagy a lefúvót, önmagában még nem baj. Nekem más márkájú, dupla turbós autóm van és soha nem hallottam még semmit a turbó működéséből. Pedig jó erőben van, még csak 23.000km-nél tart.

Ha jól értem, ez egy olyan autó, amit kinéztél és szeretnéd megvenni. Egy állapotfelmérésre mindenképp érdemes lenne elvinni, rákérdezhetsz a szervizben a turbóra is. Valószínű többet tudnak ott mondani. De ha kétségeid vannak a műszaki állapotát illetően, én nem venném meg. Van még rengeteg más autó is a piacon. Sajnos csak ennyit tudok hozzászólni.

2019. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Felajánlottam a tulajnak, hogy elvinném egy állapotfelmérésre, de viszakozott, hogy vegyem meg, aztán azt csinálok vele, amit akarok. Több ismerősömnek is ugyanez az évjáratú B5 1.9 TDI Passatja van, mindnek van hangja. Még a céges T4 Transporternek is. Letettem róla. Nagy rizikó.
2019. jún. 21. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!