Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Youtoen nézegettem az "házi"...

Youtoen nézegettem az "házi" gyorsulási videokat és felötlött bennem 1 kérdés pl van egy 1.2 es twingo és1 1.6 os golf na most ahogy igy több videótis megnéztem általába az 1.2. -esek "lenyomják" az 1.6 osokat de nemigazán értem hogy ez hogy lehet? .

Figyelt kérdés
A másik ha van pl egy 1.2 es autom amely ugyan olyan műszaki adattokal rendelkezik mint pl egy 1.6-os akkor melyiket érzem erősebbnek? és ha pl az lenne a nérvadó hogy jol huzzon akkor a newton méter a lényeg?
2010. júl. 9. 01:36
 1/9 anonim ***** válasza:

az hogy 1.2-es vagy 1.6os csak a motor urtartalma... attol meg lehet az egyik gyorsabb v. lassabb...


a gyorsulas es a motor urtartalma nem egyenesen aranyos...


peldaul egy 5000 kobcentis kamiont is le lehet gyorsulni egy babettaval:d

2010. júl. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja. Ez tényleg több mindentől függ. Pl. én sok millás kocsikat alázok le a városban, az autópályán meg én szívok.
2010. júl. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez nagyon soktényezős, és valóban van abban valami h a városban fürgébbek a "kis vackok", na de pályán meg esélyed nincs egy 4000-es BMW vagy Mercedessel szemben, ha az egyszer belendül ..


és hát az 1,2-es meg már 130-nál semmi nyomatékkal nem rendelkezik és képtelen gyorsulni (sőt, még lejjebb sztem)

2010. júl. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha gyorsulásra használod akkor az is egy szempont :)

de ha normál autózásra, akkor azért ennél több szempont van, és hosszabb távon sincs anyira nyúzva egy motor ha nagyobb és nem pörög annyira

2010. júl. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Nm a nomaték, tehát azt jelenti, milyen erős a motor. Persze úgyis jön majd egy idióta, aki szerint az a lóerő, de nincs igaza, ugyanis a lóerő a teljesítmény mértékegysége.
2010. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne becsüld le, az 1.2-es autókat. Nekem 1.3-as Swift GTi-m van, és 205-nél kezd el nagyon rázni. Jól gyorsul, városba tökéletes.
2010. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.2 Skoda Fabia ma nemtudott megelőzni, pedig csak egy Simsonnal voltam.

Csakhát kanyargós volt az út, neki meg mindig be kellett fékeznie, aztán az egyenesekben meg olyan szarul gyorsult, hogy mire esélye lett volna kitenni az indexet, már jött a kövi kanyar

2010. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Általában a kis köbcentis autóknak elég rövid áttételű váltója van, ami gyorsulásnál előny lehet, de ahogy írták ez egy bizonyos sebesség fölött hátrány /mondjuk pályán/, mert ott már nem tudsz feljebb váltani a motor meg pörög mint egy centrifuga :))


Amúgy a Twingo meg 75LE erős és 850 Kg :) Szóval az a motor ahhoz a kasznihoz elég jó, jól viszi a gépet városban. Egy 1.6-os Golf mondjuk meg 1000-1400 Kg és 100-115 LE.

2010. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De hogy a kérdésed másik felére is válaszoljak... a nyomaték a szívóbenzineseknél nem sokat számít, ott inkább LE-ből dolgozik a gép, és ki kell pörgetni hogy kijöjjön a teljesítménye.

Talán nagyobb sebességnél számít, egy 1.6-os 130-ról még megindul pályán ha odalépsz neki, egy 1.2-es már elég nyögvenyelősen, mert általában azok ilyen 110-120 körül adják le a max nyomatékot, míg egy 1.6-os benzines mondjuk 120-130-nál.

2010. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!