Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó benzi motor (TFSI,2008)...

Turbó benzi motor (TFSI,2008) helyes működtetése? Leállítás előtt meddig kell alapjáraton mennie? Indítás előtt van teendő? Egyéb, amire oda kell figyelni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Turbó benzin,de nem tfsi van

Ha pályán nyomom vagy hegymenet akkor nem állítom le kapásból...igyekszem motorféket is használni pláne amikor a pályáról megyek le, a turbó ilyenkor kap olajat ,de már nem tölt és nem melegszik és nem kell annyit járatni. Ha a hegy közepén akarok megállni akkor kb 2 percig simán járatom.

Egyéb amire oda kell figyelni,hogy ameddig az üzemi hőmérsékletet nem éri el addig ne tipord ki az autó lelkét.

A jó és tényleges rendszeres olaj csere (én 7000 környékén már cserélem, nekem 0w30 az olajam) csodát ér!

2019. jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a leállítás előtti járatás nagyon benne van a köztudatban. Én is csak akkor járatom egy-két percig, ha autópályán állok ki, vagy hegymenet után. Átlagos városi forgalom után teljesen felesleges. Az enyém start-stopos. Városban pl egy piros lámpánál simán leállítja. Autópályán ha kiállok, nem. Szerintem nem véletlenül. Valami 20 féle dolgot figyel, mikor állíthatja le.
2019. jún. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
A turbó fordulata a lényeg, ne pörögjön 100 ezres fordulattal, amikor leállítod, mert olyankor megszűnik a turbó olajozása. Hidegen nem ajánlott pörgetni, meg kell várni, amíg az olaj bemelegszik. Jó olaj, sűrű csere és akkor sokáig fogja bírni.
2019. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-3 perc..

Indítás járatás 5 perc.

2021. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!