Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Ki milyen motort...

Motorosok! Ki milyen motort venne, ami mindenhol megállja a helyét? Azaz ingázás, túrázás, utassal, nélküle, enyhe földút (avagy magyar utak. ). Új Vstrom 1000?

Figyelt kérdés

Tehát 1 motor, amit mindenhova tudnék használni. Jelenleg Yamaha TDM900 van, amivel nagyon meg vagyok elégedve, viszont burkolt úton kívül kevéssé használható, haspáncél nem kapható hozzá gyárilag. Illetve ingázáshoz 6L/100km a fogyasztás, főleg hidegben magasabb valamiért.


Olyasmi kéne, amivel tudok menni keleti irányba (Ukrajna, Románia, Szerbia, Bulgária, Grúziáig akár), nem morzsolódnak szét a heréim egy nap alatt és nem törik el a gerincoszlopom 3 helyen (sarkítok) egy kisebb úthibába belehajtván.


Ugyanakkor könnyen állítható legyen a felfüggesztés (lehetőleg elöl-hátul), mert hol utassal, hol nélküle megyek, illetve szeretek kanyarogni a hegyekben, amihez feszes futómű az ideális. Legyen dobozolható, bukócső, 12 V, ilyen alap túrakiegészítők legyenek elérhetőek hozzá.


Fogyasztása lehetőleg maradjon 5,5 alatt, országúton 5 alatt.


Amit kiszemeltem, az a 2014 utáni, új Suzuki DL1000 ABS V-strom. 5 liter alatti vegyesfogyasztás gyakorlati példák alapján, 100 LE, 100 Nm, állítható futómű, ABS, kanyar ABS (ezt valaki megerősítené?), állítható, kikapcsoható kipörgésgátló, viszonylag magas hasmagasság, gyári haspáncél, kényelmes üléspozíció, ideális az én 2 méteres magasságomhoz. Nem egy szépség, de szerencsére nálam az sokadlagos szempont.


Erről a motorról valakinek tapasztalati úton szerzett véleménye?

Néztem már egy csomó magyar, angol reviewt, elégé pozitív az internet népének a véleményezése.


Amit még néztem, az a Yamaha Tracer 900, viszont az még sportosabb, azaz rossz úton, vagy utak hiányában szerintem szenvedés lenne picit.


2,8 millió alatt szeretnék maradni mindenképp, vételárat tekintve.



2019. jún. 27. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A lehető legjobb választás erre a vstrom.
2019. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! A kanyar ABS-ről tudsz valamit? 2014 utániakban hogyan kapható, nem kapható? Vagy csak 2017 után?
2019. júl. 10. 21:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Valaki még tud esetleg tippeket?
2020. jan. 23. 04:19
 4/6 anonim ***** válasza:

XT660

Tenere

Transalp


En ilyen vonalon mozognek.

2020. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyasmit szeretnék, aminek nem puha a felfüggesztése. Tapasztalataim szerint a régebbi túraendúrók kanyarban szétfolynak. Olyat szeretnék, ami ha kell, kanyarban is feszes marad. Mint a TDM900 :) A Ténéré 709 ilyen lehet?
2020. jan. 30. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
A vstorm és ez a kategória jó ide, de ha nem jársz gyakran teljes terheléssel hágókon akkor a 650-es is elég.
2020. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!