Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell figyelembe venni egy...

Mit kell figyelembe venni egy robogó vásárlásánál?

Figyelt kérdés

Egész életemben autóm volt, sose gondolkoztam egy eső elől nem védő közlekedési formán, de most mégis.

A keret nem túl nagy, sajnos kényszerből kell robogót vásárolnom, de ha már muszáj, akkor tudatosan akarom kiválasztani.


Nem tudom a robogóknál mit kell figyelni, milyen márka, típus az, amit ne vegyek és mi az, amit vegyek. Nem tudom a paramétereit se, abszolút nulláról indulok.


B-s jogsival fogom használni, tehát 50cm3 kell, hogy legyen. Hogy mire fogom használni? A városba bejárni, ami úgy 7km hosszú, egy viszonylag rossz állapotú földút és ahogy közeledünk a város felé úgy szintén elég pattogósra és kátyúsra sikerült aszfaltút. Majd természetesen a városban is közlekedek vele.

Fontos, hogy nem tudok neki garázst biztosítani, ezért a szabad ég alatt fog mindig is lenni. De ami a legnagyobb igényem a robogóval szemben, hogy megbízható legyen. Nekem csak a robogó lesz, ha épp valaki nem használja az autót, akkor tudok majd azzal is közlekedni, de ez ritka eset lesz. Nagy szükségem lesz arra, hogy beinduljon és elvigyen, amikor én azt akarom, különben meg vagyok lőve (tömegközelekedés nincs a környéken, a munka meg ugye mindig is egy kötelező dolog volt).


Az utóbbi években az autót egyre jobban én tartom karban, oktatóvideóknak köszönhetően, ezért ha a robi könnyen szerelhető és megállapítható az éppen felmerülő problémája, akkor az okés (ha nekem lerobban nem tudom hogyan bevinni a városba javítattásra).


Mennyit számít robogónál a km és az évjárat?


Elfogadok tanácsokat, tippeket, véleményeket, mindent, ami segít kiválasztani a megfelelő robogót.



#autó #vásárlás #robogó #használtrobogó
2019. jún. 29. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor vegyél újat. De azoknak meg meg van az áruk is rendesen.

Én is nézegettem mostanában, de az 50-es mopedből a Piaggio az ami szerintem jó minőségű és nem nagyon drága.

Piaggio liberty ami 550000 ft. Ez egy átlag embernek, örök életű.

Persze vannak olcsóbb kinai motorok is, de azt elég sokan szidják.

De nézz szét a webrobogo.net-en ott van elég sok féle.

Én ha veszek , használt biztos hogy nem jöhet számitásba. HA nem ismerem az elő életét, egy örök szívás lehet az.

2019. jún. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem robogót vegyél, inkább egy simsont egy 60-as esetleg egy 70-es hengerrel. Sokkal jobban jársz vele.
2019. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy Rieju Paseo robogóm volt, amikor a kocsit kint hagytam a nejemnél Németországban. Használtan vettem, kevés km-rel. Mindig röccre indult, mégis eladtam, mert zavart, hogy azt sem tudtam, hol van a gyertya. Mondom, valahol leáll alattam, meg se tudom nézni, van-e szikra? :-))

Szerintem ha 7 km-es távra kell, vegyél egy elektromos robogót. Arra nem kell bukó, ami nagy könnyebbség lesz, ha pl városban valahol megállsz, beszaladsz a boltba, stb. Most már itthon van a kocsim, nem feltétlenül kellene robogó, de mégis vettem egy elektromosat, és azzal járok reggelente horgászni. Soha semmi baj sincs vele.

2019. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 Simson nem robogó és nem közlekedési eszköz hanem hobbi.


A rossz földúttal kilőtted a robeszek felét, kiskerekű robogók felejtősek. Ridegtartás nem gázos, kell egy ponyva, ha télen is járnál akkor köpeny.


2-4T tőled függ, én az elsőt preferálom.


KM semmit sem jelent. MINDEN robogó tekerve van. Az évjáratot is rendszeresen kamuzzák. Alvázszám alapján visszafejtheted, évente 2000 kilóméterrel számolj.


2T 20-25knál motor generál (számlával 50-60), 4T akár 40k.


Piaggio Liberty és Aprilia Scarabeo (2007 után) jó vétel lehet. Hasmagasság oké, téli és sár gumi van hozzá, alkatrész meg hegyekben. Kiegészítők szintén (plexi, doboznak konzol, stb).


Kymco Agility. Igazi patkány futárrobogó. Az smkp kategória Swiftje. Ék egyszerű üthető.


Yamaha Neos vagy Jog R jó lehet. Alkatrészek vannak, árban kicsit erősebb.


Tereprobogók is vannak. Piaggio Thypoon, Gilera Stalker és Yamaha BWS (első kettő ugyan az). Alapvetően jók, de ritkák és az extrém gumi méret szívás (120/90-10 + 130/90-10).


Sportos vagy sport robogókat én elengedném. Vízhűtés plusz egy komplikáció amire nincs szükséged és lehet már borult is a tulaja.

2019. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!