Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Be tudom még idén fejezni a...

Be tudom még idén fejezni a motoros jogosítványt, vagy érdemesebb jövőre hagyni?

Figyelt kérdés

Szeretném megszerezni a jogsimat A korlátlan kategóriára (nincs A2-m). Viszont csak október végén töltöm be a 24-et. A tanfolyamra már jelentkezhetek, illetve a KRESZ-t is megcsinálhatom már július végétől, viszont a rutin és forgalmi vizsgát csak 24 évesen tehetek.


A forgalmi vizsgát mennyivel a rutin után lehet letenni? A rutinvizsga előtt teljesíthető a kötelező óraszám? Vagy idén már jó eséllyel csak a rutinvizsga fog beleférni (ha egyáltalán)? Ha igen, akkor célszerűbb lenne jövőre belekezdenem az egészbe?


Köszönök minden választ előre is!



2019. júl. 1. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem. Általában november közepén leállítják az oktatást áprilisig nagyjából.


Még ha esetleg a KRESZ-t meg is csinálod addig, és pont le tudod tenni a rutinvizsgát október végén, még mindig hátravan minimum 16 óra vezetés forgalomban, ami feszített tempóban (heti 2*2 óra mondjuk)is 4 hét. És ez akkor, ha minden megy, mint a karikacsapás, nem kell pótórát venned, nem buksz rutinból, forgalomból. És ekkorra már december van... Decemberben tuti nincs forgalmi vizsgáztatás. Amikor én csináltam A-t A2-vel, volt valaki, aki még mindig 250-essel szenvedett, amikorra én már letudtam a rutinvizsgát, pedig együtt kezdtünk. Végül nem is A-ra ment, hanem csak A2-re, annyira nem ment neki. Félt, és ez a szorongás okozta a bénázását részben. A tanár sem volt túl türelmes. Én tanítottam meg csúsztatott kuplunggal menni (szűkítőfolyosónál hasznos), mert a tanár b#szott rá. Azaz a tanártól, iskolától is függ, hogy milyen gyorsan haladsz.


Illetve valószínűleg nem fognak heti 2*2 órát veled foglalkozni, hacsak nem valami elit suliba mész. A heti 1-2 óra már elég jónak számít.


Esetleg csináld meg a rutint még idén, és hagyd a forgalmat jövőre. Viszont akkor lehet, pótórát kell majd venned, mert addigra kijössz a gyakorlatból.


Feltételeztem, hogy nincsen korábbról motoros gyakorlatod, ami segíthetne. Ha van, akkor nem fog kelleni a pótóra (valószínűleg).

2019. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem emeld még ki egyszer október végén is, akkor biztos több időd lesz befejezni :)
2019. júl. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!