Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség egy 125-ös 1...

Mándity Gábor kérdése:

Mi a különbség egy 125-ös 1 hengeres es egy v2es kozott?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az erejukre, melyik hol nyomatekos stb. Konkretan a varaderora gondolok. Jogsi kozben ultem egyhengeresen, ahhoz kepest mi mas egy v2esen?

2019. júl. 8. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

elegánsabb..amúgy nem szaggatja az aszfaltot, csak olyan jópofa, már majdnem elegáns is..


Nekem most pont kellene egy ilyen.

2019. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálják meg, kevésbé rezonál egy V2-es, mint egy 1 hengeres. 125-ösnél kb ez az egyetlen érezhető különbség. Nem lesz érezhetően se erősebb, se nyomatékosabb, max máshol fogja leadni a maximum nyomatékot, talán picit alacsonyabb fordulatnál, de ezt 125 köbcentinél amúgy sem érzed, met itt 1-2 Nm-ről van csak szó.


3-400 köbcenti fölött lesz érezhetően más a nyomaték- és LE-görbe, ahol már 5-10 Nm a különbség azonos fordulatok között.


A kis Vara viszont elég nehéz ahhoz az erőhöz, azaz még ha nyomaték alacsonyabban is jön, mint egy hasonló, 1 hengeresnél, nem fogod érezni, mert nehezebb is kb annyival.


Tehát gyakorlatban annyit fogsz érezni, hogy simább az erőátvitel, kevésbé rángatja a láncot (habár 10 Nm-nél ez amúgy sem túl jelentős), kevésbé rázza szét a kezed meg lábad. Ez akkor hasznos, ha egyben mész 100 km-nél többet, vagy órák hosszat. Egy hengernél (legtöbb motor esetén) teljesen elzsibbadnak a kezeid, majd a lábaid.

2019. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, valszeg akkor a vara lesz a nyerő.
2019. júl. 8. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit :) Nyugodtan írhatsz közvetlenül is, ha van más kérdésed.


Amúgy a Vara ritka itthon, emiatt eléggé drága. Anno én is gondolkoztam, hogy azt veszem első motornak. Akkor éri meg esetleg, ha magas vagy és mindenképp túrázni akarsz. Én végül supermotot vettem (én 197 cm magas vagyok). Túráztam is vele, de nem volt túl kényelmes.

2019. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
190cm magas vagyok, 50es cpi supermotorol váltok. Pont a hosszabb utak miatt döntöttem a kényelem mellett. Eleinte nézegettem suzuki dr125öket a szélesebb ülés miatt, aztán kipróbáltam rutinvizsgán egyet élőbe. Rájöttem hogy nem az én világom. A túra kategória jobban illik hozzám. Mégegyszer köszi, széles utat!
2019. júl. 9. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó választás lehet :) Csak érdemes szerelővel átnézetni alaposan.
2019. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!