Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti nem tartjátok irreálisan,...

Ti nem tartjátok irreálisan, nevetségesen soknak a használtautók árait?

Figyelt kérdés

Felmegyek a hasznaltauto.hu-ra.. és 100+ ezer km-es, 10 éves, 68 meg 75 lóerős fostalicskák (pl Suzuki Alto) is alsóhangon 1.150.000 Ft-ért vannak fent és ez a kínálat legalja, tehát, ha még fostalicskából is jobbat akarnánk venni, ami nincs leharcolva teljesen, akkor még dobjunk hozzá jó fél milliót legalább... Hihetetlen.


Miért van ez? esetleg magánszemély felteszi az autóját reális áron, amire autókereskedések azonnal lecsapnak, megveszik és felrakják jó drágán, kartellezve, vagy ennyire jól teljesít Magyarország és pörög a gazdaság, hogy minden autó 1,5-2x-es áron van fent, mint amennyiért elfogadhatónak tartanám egy átlagos magyar fizetés mellett...


vagy... mindenki azt hiszi, h a saját lova aranyat ér és felrakják méregdrágán? vagy én nem vagyok tisztában az árakkal és szokjam meg, hogy a férges alma (visszatekert, rommá tört múltú lestrapált ipari hulladékok) kilója 600 ft..?



2019. júl. 9. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Az árakat nem az szabja meg, hogy te mennyit tartasz elfogadhatónak. Azért rakják fel ennyiért, mert a jelenlegi piaci körülmények között ennyit érnek ezek az autók, azaz ennyit ki is fizetnek értük. Ha nincs pénzed, nézzél 2003-as Altót, azokból fél millióért már menetkész állapotút kapsz.
2019. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
33%

Vannak hirdetne 100ezerért is...

A használtcikk kereskedésekben a kereslet-kínálat alakitja az árakat, ha te sokallod, próbálkozhatsz alkudni, vagy keresel magadnak olcsóbb vasat.

2019. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Úgyis annyiért fog elkelni, amennyiért megveszik. Ha így nem, akkor majd lentebb adja az árat. Én mikor keresgéltem kocsit, reális árakat láttam
2019. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 D. Brasco ***** válasza:
36%
Szerintem inkabb az a nevetséges hogy odejössz ezzel a fostalicska dumáddal meg hőzöngesz itt jobbra-balra......miközben en talaltam nem is egy suzuki altot (ha mar ezt hoztad peldakent,raadasul a hasznaltauton.hu-n ahol allitolag te is nezted) böven 100e km alatt,az altalad emlitett árnál kevesebbért....a kinalat legalja meg valahol 7-8százezer kornyeken van.....szóval be is rugtad azt az öngólt,mert allitottal 5 dolgot ,amiből 4 kapásból nem igaz!Innentől szerintem okafogyott ez az egesz kerdes.....főleg miutan süt róla,hogy teljesen kotta vagy az autókhoz........de azért te megmagyarázod a saját magad "igazát"
2019. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
Közgázban azzal kezdi az oktató, hogy minden áru annyit ér, amennyiért el tudják adni...ha van vevő, aki kifizeti az akármennyit, akkor az annyit ér..ha mégsem, az majd a bíróságon kiderül.
2019. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Utolsó.. persze, vegye az ember azt, ami vagy vissza van tekerve a negyedére, vagy nincs, mert végig városban használták, csak hidegen... és persze, én vagyok a gyökér mert bemerek jelölni ilyet, h 1. tulajtól, meg legyen benne ABS meg klíma és kiesnek a még fostalicska jelzőt sem érdemlő modellek, amiket te néztél :DD de igen, én vagyok a gyökér.. vedd meg akkor, ha lehet hitelre. Barom
2019. júl. 9. 17:24
 7/27 A kérdező kommentje:
*D. Brasconak ment
2019. júl. 9. 17:25
 8/27 anonim ***** válasza:
35%

Csak azért, mert nincsen pénzed autóra még nem kell ennyire ingerült kérdéseket fogalmazni. Egyébként az olcsón fenntartható Suzukik, Daciák, Fiatok pont a legkisebb értékvesztésűek, hiszen beépül az árba, hogy olcsó rá a biztosítás, az adó meg a szervizköltsége is alacsony. Ez a Magyarországozás meg elég ciki, mikor tárva nyitva vannak a határok - nincs olyan, hogy magyar autópiac, az EU-s piac közös. Ha Németországban hirtelen olcsóbbak lennének a Hyundaiok, akkor a magyar használtautó kereskedők egyszerűen kimennek, behoznak pár trélernyit és kiegyenlítik a két ország közti árkülönbséget.

Máskülönben értékbecslésre ott van az EUROTAX.

2019. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%

Most jobban érzed magad attól, hogy ilyen undorító stílusban mocskolódhattál egy pár sort és szidhattál pár ismeretlen embert?

Egyébként amíg van, aki kifizeti azt az összeget, addig az ilyen csóró agresszív kismalacok miatt nem fogják olcsóbban adni. Meg az igényeidből is leadhatnál talán, a 10 évnél fiatalabb kocsi kapásból drágább, az első tulajos szintén.

Ajánlom amúgy, hogy keríts egy megbízható autószerelőt, aki hajlandó elmenni veled megnézni az adott járgányt, mielőtt megveszed.

2019. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Csak egy embert szidtam, aki ismeretlenül betrollkodott.
2019. júl. 9. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!