Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használt autót vennétek...

Milyen használt autót vennétek elsőautónak?

Figyelt kérdés

Feltéve hogy van pénzetek rá elég mondjuk 2milla

Olcsót amivel gyakorolsz de nem is tetszik nem is élvezet vezetni vagy drágábbat amiért oda vagy tetszik szereted vezetni stb.

Csak azért kérdezem mert friss jogsisként meg van az autó amire vágyom de mindenhonnan az folyik hogy első autónak nem szabad csak olcsót venni mert széthajtod meg összetöröd meg stb.

Aztán így gondolkozóba estem hogy akkor mégis mi legyen


2019. júl. 12. 05:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem volnának az átlagtól eltérő igényeim (virítás, cuccolás, nagycsalád, ilyesmi) akkor Suzuki, az előző SX4.
2019. júl. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Suzuki sx4
2019. júl. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Mindenképpen olyat ami valamennyire tetszik is.

Én Golf, Astra vonalon mozognék, Golg VI is talán kifogható ennyiért jó darab.


Amikor jönnek ezzel, hogy Suzukit kell venni, mert úgyis összetöröd, akkor abba nem gondolnak bele, hogy ha már összetöröd te mennyire törsz össze egy Swift I-ben és mennyire egy 6-8 légzsákos Golf, Astra stb kaliberű autóban.

Ha a 2 millió nagyon a plafon, akkor inkább érdemes 1,5 körül nézegetni Golf V-öt, Astra H-t, ha elég a kisebb, akkor Polo, Corsa, a maradék pénzt meg fenntartásra, rendbetételre fordítani.

2019. júl. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első autóm egy Maruti volt.

Aztán egy régi swift, és most egy 10 éves Coltom van.


AZ első kettő azért volt, mert arra tellett csak, a Colt meg szerelem. Imádom.


Egyik autómat sem törtem össze (12 éve van jogsim, sokat vezetek Pesten is, vidéken is).

Egyiket sem hajtottam szét, sőt, többet törődtem vele, mint az előző gazdái.


Neked kell tudnod, mennyire lennél "gondos gazdája" egy autónak.

2019. júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fordot!


És nem 2 milláért, hanem mindennel, átíratással stb. nagyon max 1,5-ért.


Ennyiből már bőven vehetsz jót, ami kezdetnek elég, aztán amikor már kitapasztalod, utána vehetsz drágábbat.


A választásnál arra érdemes figyelned, hogy olcsó legyen hozzá az alkatrész utánpótlás és a szervizelés.


Nálunk a családban több Ford is van - van, amelyik már min.22 éves és még mindig teszi a dolgát, szóval szerintem kár az összes spórolt pénzed elszórni - jól jöhet az még tankoláskor vagy extrákhoz. :)

2019. júl. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem lennék autó orientált és nem csak német vagy svéd kocsiba lennék hajlandó berakni az ülepem akkor suzukit vennék,ennyiből már pöpec sx4 van ahogyan írták is.Nem tudom fiú vagy-e vagy lány,de nekem férfiként egy igazi első autó egy bmw e36/e46,golfnégy,civic,vagy a4-es audi formájában jelenik meg,ami szét van hajtva,szét van sufnituningolva,de akkor is a gazdája mindene,és ismeri minden porcikáját,megtanulta,hogy kell megszerelni,megtanulta vezetni,megtanulta az összes nyűgjére a megoldást,és sír a napon amikor el kell engednie.Szerintem amúgy egy első kocsinak ez is a lényege,az általad leírt két dolog közti összhangot találd meg szerintem,legyen egy olyan kocsi ami tetszik,de,ha feltekeredsz vele az első fára akkor nem fogod sajnálni.Amúgy tapasztalatból mondom az első kocsidat úgyis le fogod zúzni,le fogod hajtani,lesz olyan pillanat amikor élvezni akarod a vezetést nem csak menni,és persze akarsz vele egy kis nyomatékot is adni udvarlási szándékaidnak.A mi időnkben is meg voltak ezek a menő kocsik,hogy calibra,kettes golf e30-as bmw,w123,alfa romeo 75,és mi se akartunk suzukiba ülni,valahogy ki akartunk próbálni egy jobbat is,és ezt ilyenkor tudod fiatalon megtenni,utána majd ráérsz még szerintem suzukit venni...
2019. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Olcsót amivel gyakorolsz de nem is tetszik nem is élvezet vezetni vagy drágábbat amiért oda vagy tetszik szereted vezetni stb."


Egyértelműen a másodikat! Öreg lefingott autót venni ami nem is tetszik, nem sok értelmét látom. Én általában vigyázok a dolgaimra, így egy autómat sem törtem még össze, még csak karcolást sem okoztam, még az elsőn sem. Szóval ha nem eszetlenül közlekedsz, meg nem arra kell a kocsi hogy mások előtt fitogtasd az amúgy rutintalan vezetési tudásod, akkor az anyagi lehetőségekhez képest a legjobb autót venném, ami tetszik is.

2019. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!