Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 95-ös benzin mennyi ideig...

A 95-ös benzin mennyi ideig tárolható és használható fel?

Figyelt kérdés

Néhány éve (max 3,5 éve) tárolok 5 liter benzint egy fém kannában.

Felhasználhatom ezt még:

- személyautóba (Opel Astra G, 2003-as évjárat), és/vagy

- kerti fűnyírógépbe (Briggs&Stratton)?


Előre is köszönet a segítségért.



2019. júl. 12. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Kb 1évet bir utánna nem érdemes használni
2019. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
a sima 95-ös pár hónapig jó csak. szerintem ne öntsd azt már semmibe, mert csak tönkremegy tőle.
2019. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Autóba én már nem merném beletölteni.

Van egy 2T igénytelen fűkaszám. Abba még a tavalyi benzint használom (éves felhasználásom kb 1 liter), gond nélkül. De azt gondoltam, hogy már ez is extrém eset.

2019. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi az ami megromlik a benzinben, írjátok már le.
2019. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem lesz semmi baja a benzinnek, pár oktánt csökken..tehát 92-90 oktános lesz. Ha autóba töltöd, és van oktánszám érzékelője, akkor utánállít, oszt jónapot. A fűnyírónak tökmindegy.
2019. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Briggs and Strattonba ne töltsd, olyan érzékeny szar karburátorja van, hogy ha ki kell pucolni, sz*pás az egész.
2019. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

#4

Nem romlik meg benne semmi, de pár % etanolt tartalmaz. Az alkohol meg vizesedik. Illetve olyat is hallottam már, hogy pár hónap alatt külön rétegekre válnak szét az összetevők. Mint amikor vízbe étolajat öntesz és a víz tetején összeáll.

2019. júl. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis mi az ami megromlik a benzinben, írjátok már le."

A mai benzinek annyi illékony komponenst tartalmaznak, hogy ezek elpárolgása a benzinből hamar rontja a minőségét, ezt tovább tetézi, hogy némi csapadék is válik ki belőlük és akár 4-6 hónap tárolás után bizonyos motorok már nem indulnak be.


Tovabba:

[link]

2019. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Remélem nem sértek meg senkit, de komolyan elgondolkodtál 5 liter 3bés fél éves benzin felhasználásán? Ami amúgy nincs 2000 Forint. Ennyire súlyos az anyagi helyzet, vagy mi?


Fűnyíróba se önteném, nem hogy autóba. Ne legyél fillérba**ó mert több kárt okozol, mint amennyit spórolsz hogy tebizony nem dobod ki ezt a 2000 Forintnyi benzint. Ami 3,5 éve lehet csak 1500 Forint volt. Mekkora zsidónak kell ehhez lenni?


Aki meg itt okoskodik hogy mi romlik meg a benzinben?

Bonts ki egy üveg vizet. Igyál bele egy kortyot. Tedd el 3 és fél évre. Utána ha azt megiszod fintorgás nélkül, fizetek bárkinek egy egész karton ásványvizet... kiváncsi vagyok ízlene-e. Pedig abban aztán nincs ami megromoljon...

2019. júl. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nincs sértődés, de nem gondolom, hogy "fillérba**ó"-ság lenne, ha valamit a céljának megfelelően szeretnék felhasználni.


Ha régóta tárolt üzemanyag még felhasználható, akkor számomra az a normális, ha felhasználom. Ha nem alkalmas már használatra, akkor leadom a megfelelő helyen.

Függetlenül attól, hogy mennyi az értéke (1500 vagy 2000Ft), ha még jó az autóba, akkor inkább oda teszem, mint -plusz körök megtételével- leadjam és elpazaroljam.


A benzinkutak kút oszlopán nem láttam a minőségmegőrzési idővel kapcsolatos tájékoztatást. Két kútnál is rákérdeztem a tankolásnál segédkező kútkezelőknél, de ellentmondásos válaszokat kaptam. Így egy hirtelen jött ötlettől vezérelve gondoltam, rákérdezek itt a GYK-n, hátha vannak konkrét tapasztalatok és valaki olyan is válaszol, aki a témában releváns szakmai ismeretekkel is rendelkezik.


A saját okosodásom mellett így mások is érdemi információkhoz juthatnak a témában, ha hasonló helyzetben tanácstalanok lennének.

Még egyszer köszönöm a válaszokat, véleményeket.

2019. júl. 14. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!