Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómból folyik a hütőviz,...

Tele kérdése:

Az autómból folyik a hütőviz, valaki adna tippet hogy keressek rá erre az alkatrészre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az automból eleinte csak nagyon kevés folyott el heti 1-2 decit töltöttem utánna.Aztán két napja 2litereket kell utánna töltenem.Megnéztem honnan folyik szétszedtem a tartályt hátha az,csöveket átnéztem de egyik sem,és rájöttem hogy a motor oldalán ahol megy a vezérműszij és összefog egy csomó ékszijtárcsát az egyik ékszijtárcsa mögül folyik,és csak jelentősen csak járó motornál.Valaki tudna adni tippet,hogy ez mi lehet? Gondolom nem hengerfejtömitéses,mert akkor a hengerfejnél jönne. Egyébként amikor elinditom az autót hallom hogy valahonnan szivja a levegőt,és a hütőviztartályban meg jönnek vissza a buborékok.


2019. júl. 13. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vizpumpa lesz az. Helyedben csereltetnem a vezerlest es kesz.
2019. júl. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínű a vízpumpa lesz a hibás.
2019. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vízpumpa folyik. Nem tudom milyen autó, de sanszos hogy egyben van a vezérléssel.

Ha cserélik, érdemes a vezérlést is cseréltetni egyben.

2019. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vízpumpa. Csak annyit tennék hozzá az előzőekhez (bár remélem tudod), hogy így már ne járj az autóval, max. a szerelőig óvatosan (és csak ha nincs messze).
2019. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ford mondeo mk1-ről van szó.A jobb első keréknél ha leszedem van egy ilyen műanyag takaró azt ha leszedem ott látszik egy ékszijtárcsa amin van az ékszij és ez mögül folyik. Ha ez a vizpumpa és innen folyik teljesen csere,nem lehet tömitést cserélni csak? Vezérléscseréhez ki kell szedni a motort gondolom,de itt ehhez a tárcsához teljesen jól hozzá lehet férni a keréktől.
2019. júl. 13. 09:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Csereltesd a vezerlest es kesz. Elhiheted minnel jobban spekulalsz a dologgal annal jobban rafizethetsz. Lehet h nem lesz annyira olcsó de jobb mintha az egesz motort kellene cserelni
2019. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vízpumpa lesz az. MIkor volt cserélve? Garancia még van rá?

Ha sose akkor örülj, hogy ennyivel megúsztad. Vezérléssel együtt kell cserélni, ne állj neki sóherkedni, mert ha teljesen széthullik még a vezérlésed is elmehet, akkor meg a motor megy a kukába. Többe fog kerülni, mint egy kicsit korai vezérléscsere.

2019. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!