Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El szeretnék kezdeni motorozni...

El szeretnék kezdeni motorozni. Elbírnék egy Harley-val első motorként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok és el szeretnék kezdeni motorozni. Már gyerekkorom óta vonz a motorozás. Sokat jártam át olyan emberekhez, akik motoroznak. Ebből lassan-lassan kinőttem, de a vonzalom ugyan úgy megmaradt. Sajnos a családban senki sem motorozik, és nem is motorozott sohasem. Így szinte semmi kapcsolatom nincs a motorokkal. Eldöntöttem, hogy lerakom a jogsit motorra is. A sportmotorok nem vonzanak annyira. Amit igazán szeretnék az egy Harley-Davidson Softail Breakout. Őszintén szólva félek belevágni ebbe. Tudom, hogy ez teljesen más mint az autózás. Tudom, hogy ez egy életstílus. Szinte semmit nem tudok a motorokról és a motorozásról. Félek attól, hogy nem tudom majd rendesen gondját viselni egy ilyen motornak. Azt sem tudom, hogy jó választás lenne-e első motornak, de ez a nagy álmom. Lennének tapasztalatok, amiket megosztanátok, amit jó lett volna akkor tudni amikor elkezdtetek motorozni?



2019. júl. 15. 23:25
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
81%
Nem.
2019. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz komolyan venni a kérdést, hisz bevallottan semmit nem tudsz a motorozásról, de Harley-vel akarsz kezdeni.

Semmi akadálya, de azt csak te tudhatod, hogy elbírod-e anyagilag, vagy csak álmodozol.

2019. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az anyagiakkal nincs gond.
2019. júl. 15. 23:49
 4/25 A kérdező kommentje:
És őszintén nem értem a hozzászólásod. Igen, nem értek a motorokhoz, de nem hiszem, hogy mindenki úgy kezdte, hogy már szakértője volt a dolognak. A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e segíteni abban, hogy elkezdjem a motorozást? Nem tudom, hogy milyen motor lenne jó elsőnek. A Harley azért lett megnevezve mert az lenne a cél. Ha pedig nem probléma ilyen nagy motorral kezdeni, akkor nincs miről beszélni. Ellenben még mindig nem tudok semmit a motorozásról. Nem tudom, hogy vannak-e olyan dolgok amit már az elején tudnom kellene. Soha életemben nem ültem még motoron, de nagyon szeretnék. Kérem csak olyan válaszoljon, aki értelmes dolgokat is le tud írni. Kíméljetek meg az olyan válaszoktól mint a: b*szki te semmit sem tudsz a motorokról és el akarsz kezdeni motorozni? De gáz....
2019. júl. 16. 00:00
 5/25 A kérdező kommentje:
A válaszod támadójellegű és azt sugallja, hogy a Harley nem a kezdőknek való motor. Ha már ilyen stílusban hozzám vágsz valamit, akkor az az legyen, hogy miért nem.
2019. júl. 16. 00:03
 6/25 anonim válasza:
54%
A jogsi is fel van bontva. Először A1-et kapsz, ami csak kisebb teljesítményűre lesz elg. Ha még így van. Aztán majd újra vizsgázhatsz nagy A -ra. De Harleyhez érni kell, nem is nagyon látni 30 év alatti férfitt ilyennel. Vegyél valami túramotort,vagy Choppert, aztán 0ár szezon múlva jöhet a Harley.
2019. júl. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kis mopeddel kezd el, lesz ott mit tanulnod,

gyakorolnod. Majd egy idő után látni fogod hogy kell-e egyáltalán az a nagymotor.

2019. júl. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24 éves kortól lehet előképzettség nélkül A korlátlan jogsid, addig max A2 lehet, ami 35 kwig korlátozott.ha ez eléri a 2 évet, akkor lehet korlátlant letenni, így akkor leszel 21.
2019. júl. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Az oktató azt mondta, hogy a B2-t bele számítják a motoros előzménybe. 17 éves korom óta van, így olyan mintha 2 éve motoroznék. Legalábbis ezt mondta. Meg persze azt, hogy nem nagy motorral kezdene el tanítani. Mondta hogy vegyek egy simsont előtte, mielőtt megyek jogsira.
2019. júl. 16. 06:05
 10/25 anonim ***** válasza:

???

Nincs olyan kategória, hogy B2. A sima B kategória a személyautó ami viszont nem számít bele a motoros tapasztalatba (csakis az A1-tol felfelé)

2019. júl. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!