Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet próbarendszámot igényeln...

Lehet próbarendszámot igényelni alvázszám nélküli kocsira?

Figyelt kérdés

Múltkor írtam, hogy meg lett mentve egy Trabi a bontóból, jó állapotban volt, csak már nem kellett és leadták. Viszont miután elhoztam akkor vettem észre, hogy nincs benne alvázszám, nem is tudom (anélkül átvehették?)


Én felújítani terveztem volna, és kiállításokra járni.


Kérdésem, ha igényelek rá próbarendszámot vagy E-s ideigleneset azzal közlekedhetek vele találkozókra úgy hogy nincs benne alvázszám?


Ha nem, milyen egyéb megoldások vannak?


Köszi



2019. júl. 16. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már a múltkor is megírtuk, hogy a bontóból vett kocsival soha a büdös életben nem fogsz közlekedni a közúton.


Nem alvázszám nélkül vették be, hanem ők vágták ki belőle! Mert ez az eljárás forgalomból végleg kivont autónál.


Ha kiállításra akarod vinni, annak nincs akadálya. Csak minden alkalommal trélerrel kell szállítanod.

2019. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A próbarendszámot nem az autóra kell igényelni. A próbarendszámot meghatározott tevékenységi körű vállalkozások igényelhetik saját célra, aztán olyan járműre pattintják fel, amilyenre szeretnék. Ha neked van próbarendszámod, az felkerülhet a vázszám nélküli Trabantra is.

(a próbarendszám okosba' bérlése más téma, azt most ne részletezzük)

2019. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jártál volna, ha veszel egy hasonlóan jó állapotú, okmányokkal együtt. Ha az autó bontóba kerül, akkor végleg kivonják a forgalomból és megsemmisítik az okmányait. Ezt az autót már csak alkatrészként tudod hasznosítani, esetleg magánterületen használhatod. Szerintem szedd darabjaira és add el alkatrészenként, abból még jól is kijöhetsz.
2019. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a legutóbb megkérdezted, már akkor is meg lett neked mondva, hogy nem járművet vettél. Hanem egy tárgyat, rosszabb esetben jogosultság nélkül kezelt veszélyes hulladékot. Ez a Trabant 601 gépjárműre megszólalásig (és megszólalás után is) emlékeztető tárgy soha többet nem lesz jármű. SZobor, műalkotás, kiállítási tárgy lehet, közforgalom elől elzárt magánterületen még önerőből közlekedhet is. És itt a történet vége. Meg lehet még kérdezni ezerféleképpen, de el kéne fogadni: nem autót vettél, hanem autó külsejű fém és műanyaghulladékot, amit soha senki nem fog visszaminősíteni autóvá. Ha kiállítható minőségben helyre lesz állítva, akkor a beszerzés módját sem fogja senki firtatni. De közúton közlekedni soha nem fogsz vele.
2019. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
49%
Még ha valahonnan lenne is P rendszámod,azt semntehetnéd fel rá,mert alvázszám nélküli autóra nem lehet felrakni!Az inditasi naploban többek között ennek is benne kell lennie,ennek hianyaban nem tudom mit fogsz odairni!Meg mondjuk azert az faxa is lenne ha minden féle alvázszám (azaz lopott vagy valamilyen csalással visszaéléssel szerzett)nelkuli lomra csak ugy rá lehetne dobni a P-t!Mert ne legyenek ketsegeid ha teged ezzel megfognak közúton,mindegy higy P rendszám vagy akarmi van rajta úgy megbüntetnek téged meg a bontóst is(amiert egybe eladta neked)hogy kínotokba mind a ketten beszartok!
2019. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:
75%

Úgy tűnik, a "próbarendszám" kifejezés Te értelmezésedben az a kiskapu, amivel megpróbálhatod kijátszani a közlekedésrendészet előírásait.


Nem fog menni.

2019. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor felesleges is lenne autót vásárolni, simán lehetne lopni egyet. Elég lekaparni az alvázszámot, leszedni a rendszámot, eltüzelni az okmányait, tenni rá egy P rendszámot és onnantól fogva senki rá se kérdezne honnan van és kinek a nevén van az autó.

Okmányokat nem kaptál az autóhoz. Akkor egyáltalán hogy fordult meg a fejedben, hogy ezzel így lehet legálisan közlekedni? Azt sem tudod bizonyítani, hogy a tiéd. Azt sem, hogy van rajta műszaki és közúti közlekedésre alkalmas. Egy rendszám nem oldja meg a problémát, hogy az autónak nincsenek papírjai.

2019. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!