Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típusú benzines autómot...

Milyen típusú benzines autómotor fogyaszt legkevesebbet autópályatempónál?

Figyelt kérdés
Főleg pályázásra keresek benzines, lehetőleg új autót és az érdekelne, hogy milyen típusú motorokat nézzek? Mi az ami 130-nál keveset eszik? Egy kicsi szívó (1,4 körüli)? Nagy szívó (2 liter körüli)? Kicsi turbós (ezek az 1 literes csodák)? Nagy turbós (1,4-estől fölfele)? Valami a kettő között?

2019. júl. 18. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó megközelítés!

Versenyautó választásakor valóban a legfontosabb kritérium a fogyasztás. :D

2019. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mazda Skyactive?
2019. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Versenyautó választásakor valóban a legfontosabb kritérium a fogyasztás. :D"


Ha valaki a megengedett legnagyobb sebességgel szeretne haladni pályán, akkor az már versenyautó? Akármelyik legolcsóbb városi kisautó is megy 130-at.


"Mazda Skyactive?"


Én is nagyon jókat hallok mindig ezekről a motorokról, csak kíváncsi vagyok, van-e még valami alternatíva.

2019. júl. 18. 12:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha azt nézem,hogy 1.0 szívós csodám 120-al a pályán megette a 6 litert ,pörgött is mint a fene nagyon durván...

A mostani 1.6 turbós kicsi autóm ,ha csak 130al megyek akkor picivel 5 liter alatt fogyaszt pályán,de jellemzően azért oda oda lépek és akkor már kicsit másabb a fogyasztás :)

2019. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"A mostani 1.6 turbós kicsi autóm ,ha csak 130al megyek akkor picivel 5 liter alatt fogyaszt pályán,de jellemzően azért oda oda lépek és akkor már kicsit másabb a fogyasztás :)"


Milyen autó ez, ha szabad kérdezni? Ez az 5 liter nagyon baráti.

2019. júl. 18. 13:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Az 1.4-1.6 körüli turbóbenzines motorok, nagyon hosszú váltóáttétellel (a legtöbb új autónak már hosszú a végáttétele). Mivel ezek a motorok már alul is nagyon nyomatékosak, így 2500 fordulat körül mennek 140-el is akár, és nagyon takarékosak. Pl VW féle 1.4 TSI motorok ilyenek.
2019. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyilatkozni a többi turbósról nem tudok ,de valóban húznak már alacsony fordulatnál is...az én 1.6 osom 1500-as fordulattól már megindul. A fokozatok is hosszabbak,hatosba 170nél 3600-at pörög. Beteszek azok közé amit ha ingyen utánad dobnak akkor is menekülj!! 1.6 THP motorról van szó
2019. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

" Beteszek azok közé amit ha ingyen utánad dobnak akkor is menekülj!! 1.6 THP motorról van szó"


Ezt a mondatot nem igazán értem. Akkor nem ajánlod ezt a motort?

2019. júl. 18. 15:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt a mondatot nem igazán értem. Akkor nem ajánlod ezt a motort?

De nem ám....ha turbós mellett döntesz akkor extrán olvass utána a betegségeinek (pár éves abszolút nem thp motorok full más márka is kokszolódnak ami nem jó buli...mondjuk sajna thp.nek ez a legkisebb baja). Mert hiába fogyasztanak kevesebbet a pályán és mennek jól, a többszörösét költheted javításra,persze akkor kicsit más ha a garancia lejárta után egyből passzolod is tovább. Én amúgy nem vagyok turbó ellenes,sőt eszembe nem jutna már szívót venni (még úgy se,hogy vadi új turbó és nagynyomású kellett az autómba ami nem volt olcsó) és a dízelünk is turbós amivel legalább az ég világon semmi baj nincs.

2019. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A mostani 1.6 turbós kicsi autóm ,ha csak 130al megyek akkor picivel 5 liter alatt fogyaszt pályán"


Az igen! A 2018-as kis 5 ajtós 1.6 dízelem ennél többet kér. Autóvásárláskor néztem én is 1.6T benzinest, nézegettem spritmonitoron a fogyasztásokat. Hát a 8+ literes pályafogyasztások eléggé elriasztottak, ezért meredtem a dízelnél.

1.6 turbós benzines az manapság simán 180-200 lovat jelent. Ehhez képest 130-nál 5 liter alatt, 90-nél gondolom valahol 3,5 környékén lehet, nagyon jó. A dízelek nem tudnak ilyet...

2019. júl. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!