Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Puma jó választás lenne?...

Ford Puma jó választás lenne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nos, néhány hete sikeres forgalmi vizsgát tettem, és értelemszerűen elkezdtem gondolkodni, hogy igazából milyen autóra is lenne szükségem, és melyek tetszenek. Nyilván rengeteg szempont van, valami az egyik, valami a másik mellett szól, viszont egyre inkább hajlok a Ford Pumák felé. Egy viszonylag olcsó autó kéne, 4-5-6 kilóért gondoltam, nyilván nem prémiumot akarok ennyiért, de szeretnék egy kicsit izgalmasabb, karakteresebb autót. És szerintem a Puma ez a kategória. Olvastam népítéleten a típusról, összességében elég jókat írtak. Jó, kissé sportos vezethetőség, kormány, és váltó. Ezek mindenképpen pozitívumok. Maga az autó elég kicsi, ami nekem friss jogsisként nem lenne hátrány a parkolások miatt, viszont ijesztő, hogy mennyien panaszkodtak a hátsó kilátásra tolatásnál. Valóban olyan vészes lenne ebből a szempontból, csak mert még eléggé bizonytalan vagyok, amikor szűk helyeken kell mozogni, nem akarok balesetet okozni. Itt a kis méret szintén pozitív, de a kilátás egyáltalán nem biztató a vélemények alapján. Amit még olvastam, hogy a fékek nem a legjobbak ebben a típusban, ez mennyire igaz? Csak mert egy kezdő sofőrnek még messze nem olyan jók a reflexei, mint egy rutinosnak, és így félek, hogy esetleg gyenge fékekkel "galibába" keverednék. Vagy annyira egyáltalán nem vészes? Az 1.4-es motorból van a legtöbb, de itt kissé vegyes a kép. Valaki szerint ez jól mozgatja a kasznit, hiszen ha jól tudom 16 szelepes a motor, valaki meg kicsit lomhábbnak tartja, itt hol az igazság? Az 1.6-ost és az 1.7-est kevésbé forszíroznám, révén több lenne akkor a biztosítás viszonylag sokkal, és nekem ugye alapból több lesz az átlagnál, mert új jogsi. Illetve ritkábbak is ezek a motortípusok, mint az 1.4-esek. Végül az autó külsője, hát elég megosztó, mert valaki szerint nőies, de szerintem ez nem igaz. Inkább kis sportos, ami jól áll a csajoknak és fiúknak is egyaránt. Az autó méretével nem lenne gond amúgy, mert alacsony és vékony testalkatom van, és hát nem tervezem az egész szomszédságot egyszerre szállítani a verdában. :D Nagyjából ennyi ami most eszembe jutott, szépen kérem azokat, akiknek volt, vagy az ismeretségi körükben használt valaki ilyen autót, esetleg autószerelő, hogy mondja el, hogy ő miket tapasztalt, mert nem szeretnék mellényúlni, hanem próbálok minél több információt gyűjteni minél több helyről, hogy belemerjek vágni.

2019. júl. 21. 17:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit kiegészítésképp, hogy felszereltségben ami mindenképp kéne, az a szervo, klíma, ABS nem tudom mennyire volt ezekben, de talán az sem ártana. Továbbá az alacsony termetem miatt komfortos lenne, ha az ülésmagasságot és kormányt tudnám állítani.
2019. júl. 21. 17:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt nézz utána, sok vélemény van róla:

nepitelet.hu

2019. júl. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az összes Pumás népítélet bejegyzést elolvastam, ahogy arra utaltam is a kérdésemben. Egyébként érdekes, amikor írják ki a kamukérdéseket, meg a hülye BMW-s kérdéseket, nap mint nap ugyanazt szinte, mindenki válaszol, amikor meg valaki komolyan érdeklődik, senki nem akar válaszolni. Pedig nem hiszem el, hogy senki nem tudna írni valami hasznosat.
2019. júl. 24. 10:09
 4/7 veterán vas ***** válasza:
Szerintem sokan tudnának véleményt írni erről a típusról. Az a baj, hogy már sokan megunták a válaszadást az ilyen jellegű kérdésekre. Ugyanis a kérdezők szinte már az első negatív véleményre felrobbannak. Sértve érzik magukat, hogy valaki -pláne egy idegen- milyen alapon szólja le az ő dédelgetett álmukat? Azonnal jönnek a "na ezt olvasd el" kezdetű viszontválaszok, hivatkozva ilyen-olyan közösségi fórumokra, és márka-barát oldalakra. Na és egy ilyen fölösleges vitára kinek van szüksége?
2019. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha normálisan írják le a negatívumot nem robban fel senki, én legalábbis tuti nem. Szerintem már a kérdésről kiderül, hogy mennyire normális/értelmes a kérdező, és mennyire veszi komolyan a dolgot. Ehhez képest vagy fél óráig írtam ki a kérdést, nehogy kifelejtsek valamit, ami érdekel, és még csak válaszra sem méltattak a felhasználók. De azt bezzeg oda tudják írni minden BMW-s kérdéshez, hogy "csak németbű behozottat", és ehhez hasonlók. Ezek szerint a válaszolók sem értelmesebbek, mint a kérdezők, ha a korrekt kérdésre meg nem tudnak mit írni. Tisztelet a kivételnek persze!
2019. júl. 24. 16:24
 6/7 veterán vas ***** válasza:
100%

Na jó, röviden:

Nekem nem volt, csak szereltem és ebből adódóan párszor vezettem. 173centi és 70 kiló vagyok, jól éreztem magam a Pumában, a nagyobb darab haverom, már nyögve száll ki. Nem csak szigorúan 2 személyes, de a bőröndből is a liliputi méretet kell választani. Egyébként szimpatikus jármű, nekem egy dolog nem tetszett, bizonyos tempó fölött nagyon pattog. Próbáltunk lágyabb gátlót, akkor meg labilis volt, úgy hogy ezzel a problémával számolj. Tizenéves korút vezettem, a műanyagok zörögtek, és itt-ott látszott, hogy a rozsda már átütötte a vékonyka lemezt. A motor és a váltó, nem igényelt semmi extrát. Ennyi.

2019. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Még azt megkérdezhetném, hogy milyen motorral szereltet vezettél, és mennyire érezted bele "elégnek", esetleg dinamikusnak.
2019. júl. 24. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!