Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót javasoltok, ha...

Milyen autót javasoltok, ha az a cél, hogy legolcsóbb legyen de nagy raktérrel?

Figyelt kérdés

Nagy raktér alatt azt értem, hogy nem személyautó, de nem is kombi. Valami furgonféle vagy picap vagy ilyesmi.

Legolcsóbb alatt azt értem, hogy megbízható típus amit használtan sem kell állandóan szerelőhöz hordani, B re vizsgáztatható, hogy ne legyenek plusz költségek mert teherautó, aránylag kicsi motor, ne legyen egy 2500 cm3-es diesel miatt eszeveszett átírási költség, magas súlyadó és magas fogyasztás s az alkatrészeit se aranyárban adják.


2019. júl. 22. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
HA szállitásra kell akkor nézzd meg a használt Peugeot partnereket. Van benne két személyes , 3 köbméter hellyel. És aránylag nem is drágák.
2019. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Viszonylag jó állapotú Peugeot Partnert már 400-tól felfelé találsz 600 ezerig. Ez a típus sokaknak bevált benzinesbe is és ha vigyázol rá, meg víz, olaj mindig figyelve van akkor nincs vele különösebb probléma.
2019. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi megnézem, de igazából minimum 5 személyes kellene. Az se baj ha több s kivehető az ülés, de gondolom az ilyen már megint nem olcsó.

A Renault Expressz pl. tökéletes volt nekem régen [link] de mára ugy tudom csak roncsok maradtak, amik ha mennek is túl öregek s azt hallottam ugyanannyi pénzből (ha éves szinten nézzük az összes költséget) korszerűbb autó kapható.

2019. júl. 22. 13:36
 4/15 anonim ***** válasza:
Dacia Logan MCV. Nem tudom mi számít neked olcsónak, mert elég jól tartják az értéküket. Szerintem minden megvan benne, amire igényed van. Van kisteherautósított változata hátsó ülések és oldalablakok nélkül. Úgy tudom csak egy féle dízellel lehetett kapni,1.9 dci, viszont szög egyszerű, nem nagyon van benne, ami el tud romlani. Fillérekért fenn tudod tartani, 4-6 liter fölé rugdosva sem megy a fogyasztása. Egy teherautónál szerintem máshol sem lényeges a beltér, ezért erre külön nem térek ki. A rozsdára azért figyelj, a korrózióvédelem nem a típus erőssége.
2019. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Hoppá, bocsánat, megelőztél. Nem tudtam, hogy 5 személyes kell.
2019. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

[link]


Köszi ez pl. látszatra jó.

Van valami tipp hogy ha megveszem akkor napi 50 km használatnál mennyi lesz az éves szerviz költség? Gondolom folyamatosan romlik el benne ez az... Dieselt ma már nem vennék mert hasonló az ára mint a benzinnek s mégha kevesebbet is fogyaszt az állandó vezérműszíj csere meg plusz költség. Persze ha kiderül h tévedek, s éves szinten még így is olcsóbb...


Igazából egy ezekhez hasonló 5 személyes kocsi kellene a lehető legkisebb éves összköltséggel. Természetesen a fogyasztás is beleszámítana.

2019. júl. 22. 13:39
 7/15 A kérdező kommentje:
A 3 személyesen elgondolkozom, de jobb lenne 5. Mondjuk jó kérdés éves szinten nézve mennyivel olcsóbb ha csak 3 személyes? Mert gondolom a fogyasztás, szerviz, alkatrész átírás stb ugyanannyi. Nagy raktér kell, de nem igazán súlyra lenne megterhelve hanem térfogattal.
2019. júl. 22. 13:42
 8/15 A kérdező kommentje:
Nézem a Dacia Logan MCV-t, ez igazából inkább kombi autónak tűnik. Jobb lenne ha lenne hátul legalább 150 cm magas raktér. Az igazi persze az lenne ha egy 180 cm-es ember simán felállhatna benne, na ez az ilyen furgonok megintcsak eléggé drágák, ezért egyeznék ki 150 centikben. A Dacia Logan MCV-nél lehet tudni mennyi a raktér belmagassága? Lehet kiegyezek ilyesminek az 5 személyes változatával, mert vagy 5 személy lesz vagy sok teher. 5 személlyel nem lenne annyira sok teher arra elég lenne ez a Dacia Logan MCV-s, a gond az, hogy kéne a nagyobb belmagasság. Pl. 1*1*1 méteres kocka alakú rakomány úgy, hogy még más is mellé, alá férjen.
2019. júl. 22. 13:46
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]


Nem rossz nem rossz de mintha a másik ajánlott típus magasabb lenne...


Mondjuk bíztam 450 nél is kevesebben de az se megoldás ha 200-ért veszek valami roncsot s többet költök rá, mint ezekre kéne.

2019. júl. 22. 13:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem partner van , 5 személyes de ha előre hajtom a hátsó üléseket (5 mp) akkor nagyon nagy hely van benne. De ki is lehet szerelni a hátsó üléseket . Ez se több idő mint 15-20 perc.
2019. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!