Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elvesztettem a gépkocsi...

Kicsimami kérdése:

Elvesztettem a gépkocsi törzskönyvét. Mi a teendöm? Ha valaki megtalálja?

Figyelt kérdés
2019. aug. 5. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Okmányirodában kérjél másikat. 6000ft.

Aki megtalálja nem ér vele semmit.

2019. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
100%
Azért ez nem csak annyi higy az ocsmányirodában kérni kell masikat azt jo napot!Be kell jelenteni hogy elveszett,aztán köröztetni fogják stb stb es majd csak utána(jó egy hónap)lehet újat igenyelni!
2019. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabályi rendelkezés szerint:

„A̲z̲ ̲e̲l̲v̲e̲s̲z̲e̲t̲t̲, eltulajdonított, megsemmisült t̲ö̲r̲z̲s̲k̲ö̲n̲y̲v̲ ̲c̲s̲a̲k̲ ̲a̲ ̲s̲o̲r̲s̲z̲á̲m̲á̲n̲a̲k̲ ̲a̲ ̲H̲i̲v̲a̲t̲a̲l̲o̲s̲ ̲É̲r̲t̲e̲s̲í̲t̲ő̲b̲e̲n̲ ̲v̲a̲l̲ó̲ ̲k̲ö̲z̲z̲é̲t̲é̲t̲e̲l̲é̲t̲ ̲k̲ö̲v̲e̲t̲ő̲ ̲n̲a̲p̲t̲ó̲l̲ ̲p̲ó̲t̲o̲l̲h̲a̲t̲ó̲. A törzskönyv eltulajdonításának bejelentése esetén a rendőrségi feljelentést, az okmány elvesztésének, megsemmisülésének vagy megtalálásának bejelentése esetén az erről felvett jegyzőkönyvet okmánytári alapiratként a közlekedési igazgatási hatóság a Nyilvántartónak továbbítja. Az elektronikus úton indított törzskönyv pótlás esetében az ügyfél elektronikus úton tett nyilatkozata elektronikus úton kerül a Nyilvántartónak továbbításra.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 83. § (2)

A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható, például,

itt: [link] , vagy

itt: [link] .


A megjelent hivatalos értesítők a Magyar Közlöny honlapján olvashatók. Viszonylag sűrűn jelennek meg. A legutóbbi öt megjelenési dátumai: 2019. július 12., 2019. július 18., 2019. július 26., 2019. július 30., 2019. augusztus 1.

[link]

Persze, azt nem tudom, a bejelentés után hányadik számba kerül be.

2019. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es, nyilván amikor az okmányirodában "kér másikat", akkor elmondják mi ennek a menete, és elindítják a folyamatot!
2019. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 D. Brasco ***** válasza:
4-es nyilván...csak gobdoltam jo ha tudja,hogy nem annyi lesz hogy bemegy,csókolom elhagytam kérek újat....es 10perc mulva kezében a masik
2019. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!