Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosító mennyi...

Kötelező biztosító mennyi sérelemdíjat fizet?

Figyelt kérdés

Üdv!


Párom vétlen áldozata volt egy balesetnek. Jogosítvánnyal nem rendelkező hölgy vezette az autót, kirongyolt a főútra, elsőbbség adás kötelező táblát figyelmen kívül hagyva, párom pedig motorral elkapta a bal elejét az autónak.. Biztosítónak írtunk levelet, szépen lehivatkozva mindent törvényileg. Sérelemdíj címszó alatt kb. mekkora pénzre lehet számítani?

(minden forint kell, a motor totálkár, sok lesz a javítás, a biztosító nem fedezi...).



2019. szept. 3. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
A helyszínen kitöltött baleseti kárbejelentő-papírt kell benyújtani a károkozó biztosítójánál, a többit intézik egymás között a biztosítók. Ilyen, hogy külön emailben kuncsorogtok pénzért, nincs.
2019. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a része meg van.

Meg jött a papír, felhívtuk őket, és azt mondták, hogy a megadott e-mail címre kell küldeni az igényeinket, leírva. :) Így is lett.

Csak érdekelne, hogy kb. mennyi lehet, az annyi.

2019. szept. 3. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
A sérüléstől függ. A végleges összeget orvosszakértő állapítja meg. Nekem a végösszeg 100 000 Ft körül volt. Kartörés a fogásom gyengébb maradt
2019. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Van egy kb. viszonyítási alapom így már.

Sajnálom, hogy maradandód maradt. :(

2019. szept. 3. 19:36
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Ez egy bonyolult helyzet lesz, remélem a vétlen félnek nem lesz hátránya az ügyből, gyorsan megkapja a megítélt összeget, de a jogosítvány nélküli vezetés következménye, hogy a kötelező biztosítás akkor is érvénytelen az autóra, ha van... a biztosító a vétkesre hárítja át a kár rendezését


(itt is szokták kérdezni, hogy milyen büntetésre lehet számítani a jogosítvány nélküli vezetésért - nem biztos, hogy a rendőrtől kell félni)

2019. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Erről tájékoztattak bennünket. Amíg le nem záródik a rendőrségi eljárás, addig mi pénzt nem kapunk, de a biztosítóval alkudozunk egy sort. Gazdasági totálkárra vették a motort. Nagyon nagyon szerencsésen megúszta emberem, még jó, hogy anno, amikor nagytestű motorokra váltottunk, akkor a normális, minőségi bukósisakokra nem sajnáltuk a pénzt. Konkrétan az védte meg az életét.


A hölgy férjének a nevén van a biztosítás, akinek van jogosítványa. Tisztában vagyunk vele, hogy a biztosító rá fogja verni, de az az igazság, hogy nem sajnálom. Ha már az agya kiadta, hogy jogsi nélkül beül az autóba, és viszi magával a tinédzser lányát is az anyós ülésen, akkor legalább egy nyomorult kresz ismerete legyen, és ne szénlapátnak nézze azt a táblát. Egy forgalmas bicikli utat keresztezett még plusszban ez a bekötőút, ahonnan kihajtott. Feltettem neki a kérdést, hogy mi van ha egy anyuka megy itt kisgyerekkel??? Na?? Verje rájuk a biztosító. Emberem szétgürizte a lelkét, hogy megtudja venni magának a motort...


Párom jól van, annyi, hogy az egyik kézfeje még mindig nem akar gyógyulni, zavarom, hogy menjen vissza látleletet vetetni, megnézetni, gyanús, hogy 3 hét alatt nem akart regenerálódni.

2019. szept. 4. 06:55
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én kérek elnézést a lepontozóktól, hogy feltételeztem valamit, ami nem szerepelt a kiírásban...
2019. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit. Nem akartam bőlére engedni a kiírást.
2019. szept. 5. 06:11
 9/9 anonim ***** válasza:
na mi lett az ügyből?
2022. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!