Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miként lehetne megoldani az...

Alex67 kérdése:

Miként lehetne megoldani az ilyen bónusz átvitelt? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A jelenlegi autóm bónusz 10 besorolásban van.

Szeretnék egy másik használt autót venni, és a jelenlegi bónusz 10 besorolásomat átvinni az "új" autóra.


A csavar ott van, hogy a mostani kocsimat nem szeretném eladni. Amennyiben kivonatom ideiglenesen a forgalomból, akkor csak szüneteltetni lehet a KGFB-t, de nem lehet a B10-et átvinni, mert a biztosítási jogviszony élő marad.


Ahhoz, hogy le tudjam mondani a biztosítást, vagy el kell(ene) adnom, vagy el kéne vinnem egy bontóba, majd az adásvételivel/bontási igazolással be kellene ballagnom a biztosítóhoz, és csak ekkor szűnne meg a jelenlegi biztosítás.


Abban az esetben, ha végleg kivonatom a forgalomból, akkor is megszüntethető a biztosítás, de ebben az esetben is bontóba kellene vinnem.


Milyen mód van arra, hogy a jelenlegi autóm nálam maradjon, forgalomból úgy legyen kivonva, hogy később visszaállítható legyen, és a B10 besorolását át tudjam vinni az "új" kocsira?



2019. szept. 15. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
bazi egyszerű. az új autóra átviszed a b10-et, a régire meg beraksz egy új üzembentartót.
2019. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérsz valakit a családból, akinek nincs a nevén jármű, hogy legyen a régi autó üzembentartója, így a KGFB is az ő nevére kerül. Lehet akár M10-ben, ha kivonja ideiglenesen a forgalomból, nem kell fizetnie a biztosítást. A saját B10-edet pedig átviszed az új autóra.


Írtok egy megállapodást, az üzembentartó azzal beballag a kormányablakba és csináltat egy új forgalmit (ennek van költsége, de nem túl nagy), majd vagy a tulajdonos vagy az üzembentartó ideiglenesen kivonja a forgalomból. Ez kicsit hosszabb folyamat, mint ha ugyanaz lenne a tulajdonos és az üzemben tartó és csak személyesen lehet intézni (elektronikusan nem).

2019. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. szept. 15. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az üzembentartói jog átadását választod, akkor van ugyan, de szűk körű az a lehetőség, hogy elég legyen csak az új forgalmi illetékét megfizetni.

Nem tudom, meddig tervezed fenntartani a kivont állapotot? A kivonatás egy alkalommal legfeljebb 6 havi időtartamra kérhető, és ez ismételten hosszabbítható újabb 6 hónapra. De, egy év kivont időszak elteltével a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás érdekmúlással megszűnik.


Ahhoz, hogy üzembentartó változtatása esetén csak az új forgalmi kiállításának illetékét (6-ezer Ft) kelljen fizetni, nem elég, hogy az új üzembentartó „valaki a családból” legyen. Egyenes ági rokonnak kell lennie (szülő, nagyszülő, dédszülő stb., illetve gyerek, unoka, dédunoka stb.). Például, testvér, házastárs esetén (akárcsak bárki más idegen esetén) már visszterhes vagyonátruházási illetéket is kell fizetni, ami a rendes illeték 25%-ának megfelelő illeték. (Az illeték mértéke a jármű hajtómotorjának teljesítményétől és a jármű gyártási évétől számított korától függ.)

│1990. évi XCIII. törvény az illetékekről 13. § (5) és 24. § (1), (3)│


A jármű közúti forgalomból történő ideiglenes kivonását az üzembentartó is, a tulajdonos is kérelmezheti. A kivonás a kérelemben meghatározott időtartamra, de legfeljebb 6 hónapra történhet. A kivonás időtartama újabb kérelemre, a kérelem benyújtásától vagy a kérelemben megjelölt időponttól számított legfeljebb 6 hónapra, ismételten meghosszabbítható.

│326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 100. § (1)-(3)│

A forgalomból kérelemre történő ideiglenes kivonás közúti közlekedés igazgatási tevékenységének hatósági díja 2300 Ft.

│29/2004. (VI. 16.) BM rendelet a közúti közlekedési igazgatási hatósági eljárások díjairól 1. számú melléklet 2. f)│


A biztosító kockázatviselése a járműnyilvántartásban szereplő gépjárművek esetében szünetel, ha az üzemben tartó kérelmére a gépjármű a forgalomból ideiglenes kivonásra került. A biztosítót a kivonás tényéről, valamint annak kezdő és záró időpontjáról a kötvénynyilvántartó szerv elektronikus úton értesíti. A szünetelés időtartama alatt az üzemben tartó kötelezettsége a szerződés folyamatos díjfizetéssel történő hatályban tartására nem áll fenn. A szünetelés a kivonás napjától a szünetelés lejártának napjáig vagy a gépjármű ismételt forgalomba helyezésének napjáig, de legfeljebb egy évig tart. Ha az újbóli üzembe helyezés a kivonás napjától számított egy éven belül nem történik meg, a szerződés az egyéves időszak utolsó napját követő napon megszűnik.

│2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 26. § (1)-(4), (7)│


A forgalomból történt ideiglenes kivonás időtartama alatt a gépjárműadó fizetése is szünetel. Az adófizetési kötelezettség a kivonás napját követő hónap első napjától szünetel. (Forgalomba történő visszahelyezés esetén pedig a visszahelyezés napját követő hónap első napjától kezdődik újra a fizetési kötelezettség.)

│1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról 4. § (1)│

2019. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztelt #4. hozzászóló.


Köszönöm a részletes, mindenre kiterjedő választ.

2019. szept. 19. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!