Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miközben dolgoztam, átment...

Miközben dolgoztam, átment egy nő kocsival a biciklimen, variál, mit csináljak? , többi lent.

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy háznál, biciklivel járok. A bicikli a falnak volt támasztva. A felső lakó csaj állt ki a kocsival, miután kiállt fellökte, atment rajta és elhajtot hogy ő siet. Azt nem tudom görbült e a váz, de az első kerék U alakú lett.Mondtam, fizesse ki, másfél napig kerestem egy kereket, mert ez egy amerikai gyartmány, de pénzt még nem adott és azt irta addig nem beszél velem , amég a biztosítója nem jelentkezik, de a jogászával már beszélt.... :-D Milyen bírságra számítsak, azert hogy aznap felkeltem?:-D viccet felretéve, vidéken találtam egy használt kereket, le kéne mennem vonattal , de a biztosító számlát kér gondolom.... mit tegyek? Ezt az Amerikai típusr már nem gyartják. JA, Ausztráliaban talaltam 2 talán uj felnit,és most levelezzek angolul a szemet miatt? Vagy mit csináljak? Bringabolt kiállit egy számlát? Vagy végén én leszek a hibás hogy a falnak tamasztottam a bicciklit? Azt se tudom megállapítani, hogy deformálódott e a váz...
2019. nov. 9. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben, mi volt az eljárás, adott betétlapot, hívtál rendőrt, van tanúd? Vagy csak úgy követeled rajta a kereket?
2019. nov. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek nyoma legyen és akkor számla ellenében ki tudod fizettetni vele.

De ez nehogy csak az időhúzásra játszon és aztán meg letagad mindent.

2019. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Simán rendőri intézkedés kellett volna, jegyzőkönyv amivel az ő biztosítója kifizeti neked a kárt. Beviszed egy bringa szervízbe , ők szereznek kereket, meg mindent ami kell, kiállítják a számlát és a biztosító kifizeti. Jobb esetben.

Viszont hagytad magad lerázni, és sok idő eltelt. Bekajáltad a "majd jelentkezik a biztosító" dumát, és a "beszéltem az ügyvédemmel" szarságot.

Innentől kezdve úgy érzem sok pénzt nem fogsz látni.

2019. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiszta a történet.

Miért nem hívtál rendőrt, miután elhajtott?

Nyilván jogos az igényed a kár megtérítésére, de az már nem biztos, hogy vadomat új alkatrészek árát kell megtérítenie, főleg, ha valóban van jogásza, te meg a másik oldalon a netet böngészed

2019. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

csak szólok, hogy először is megkérdezi vagy ő, vagy az ügyvédje, hogy számlás munkán voltál e a házban? aztán a kerékpárod miért állt ott, ahol...


figyeld meg, te fogsz könyörögni, hogy felejtsék el.


amúgy vegyél egy használt bringát, ezt meg hagyd a fenébe. Túl sokra tartod, pedig itt másról szól a történet, csak nem veszed észre.

2019. nov. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5-ös hülyeséget mond. Teljesen mindegy miért mentél a házba, az meg totálisan irreleváns hogy van-e számla..

Az van, hogy valaki neked kárt okozott, sőt a helyszínt el is hagyta. Utána sem hajlandó a tőle elvárható kárenyhítést vagy kárrendezést elősegíteni.

Jobb esetben valóban kifizeti a biztosítója, de téged éppen hülyének néznek és le akarnak rázni.

a biztosító sem fog magától jelentkezni, ha nem volt leadva baleseti bejelentő lap.

Az az érzésem, hogy rohadtul nem fog sem ő sem a biztosító fizetni.

A helyedben felszólítanám még egyszer a kár rendezésére, ha nem hajlandó akkor feljelentést teszel.

Ennyi.

2019. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Alapvetően két lehetőséged van:


1) odabaszol az asztalra és végre beszélsz a nővel. Hisz tudod hol lakik.


2) mehetsz bíróságra, kártérítés címen. Ugye itt számla kell, én csinálnék a jelen helyzetről képeket. Ha te veszed meg a dolgokat és érvényesíteni akarod, akkor fizetési meghagyást tudsz indítani, aminek ha ellent mond a másik fél, akkor perré alakul a dolog és lehet bizonyítani. Én ebben az esetben azért egy ügyvéddel beszélnék előtte.

2019. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez már eső után köpönyeg szerintem, de ilyenkor, ha nem akar megegyezni, egyből rendőrrel kell fenyegetni, rögtön fényképezni kell. Ez nem olyan, mint amikor menet közben sodor el, de azért nehogy már lerázzon ócska dumával! Ha nem fizet helyben, rendőrt kell hívni, meg kell várni-ami akár több óra is lehet- ezért talán mégis beleegyezik, hogy kifizeti helyben a kárt.

Így utólag is érdemes feljelentést tenni, de ha akkor és ott hívsz rendőrt, tuti hogy megkeresik, ha elszelel.

2019. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fenykép van, tanúk is voltak, rendőr nem volt. Azért nem mert rögtön le lettem ugatva, hogy mert oda tettem a biciklit és ennyi. Eszembe se jutott rendőr.
2019. nov. 11. 09:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Beszéltem vele, a érveltem, felhasználtsm amit írtatok. Úgy néz ki atutal penzt. Ami fedezi. Viszont a használt, kéz alóli alkatrészt fedezi a vidéki útiköltségemmel csak, mert találtam vidèken. De nála még a biztosítos izé is fennáll.. akkor hogy szerezzek számlát? Van egy másik rossz biciklim, azt elviszem megcsináltatni és beszéljem meg velük? Hogy fizessen neki a biztosító? Állítása szerint 5600 forintot. ... a kár sokkal nagyobb 12e ért találtam felnit, a vonatjegyem le szolnokra bp ről 4400...
2019. nov. 11. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!