Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő ha 2 biztosító is...

Mi a teendő ha 2 biztosító is küldött kötelezőről csekket?

Figyelt kérdés

Október 4.én volt a biztosításom évfordulója, kaptam levelet előtte az Allianz-tól hogy mennyivel fog emelkedni majd az éves biztosításom, és soknak tartottam.

A netrisk oldalon a K&H-t dobta ki nekem a legolcsóbbra, így kötöttem oda egy biztosítást a netrisken keresztül.


A probléma az, hogy én nem tudtam hogy legalább 30 nappal előtte szólnom kellett volna az Allianz-nak hogy én váltani akarok, így októberben kiküldte az Allianz is a következő évre a csekkeket, és a K&H is kiküldte hogy fizessem be. Ebben az esetben mi a teendő? A K&H csekkjét hagyjam figyelmen kívül és fizessem be az Allianznak?


2019. nov. 12. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

hát ezt benézted. tájékozodnod kellett volna felmondasi hataridovel kapcsolatban. sanszos h mindkettő be fogja rajtad hajtani. ha meg évest fizetsz, duplán szivas.

jelenlegi biztositodtól a köviév ajánlatát 60 nappal a fordulo előtt kapod és 60-30 nap között kell visszamondanod.

2019. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mekkora az az összeg?


Akár lenne rá egy lehetőség, hogy kijátsszad a dolgot...

2019. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet egy járműre egyidejűleg egynél több érvényes KGFB szerződés; a helytelen gyakorlat miatt is legfeljebb csak ideig-óráig.


A K & H biztosítási szerződésajánlatod nem léphetett volna érvénybe, nem is kaphattál volna tőlük szerződést, nem is kérhetnek díjat.

A szerződésajánlattól 15 napjuk van arra, hogy elvégezzék az ellenőrzést a szerződés kiküldése előtt. A központi nyilvántartás alapján látniuk kellett, hogy van érvényes KGFB szerződésed. Ha esetleg arra gyanakodtak, hogy téves a nyilvántartás, akkor kérni kellett volna tőled az előző (ami valójában a jelenlegi) biztosítódtól kapott felmondás- és kártörténeti igazolást. Ilyened nincs, új biztosítós (K & H) szerződésed sem lehet; el kellett volna utasítaniuk az ajánlatot. Ha így ellenőriznek, akkor bárkinek módja lenne biztosítási év közben átszerződni, a valóstól kedvezőbb bónusz fokozattal szerződést kötni, eltagadni az előző biztosítónál történt díjnemfizetés miatti megszűnést, vagy fedezetlenségi díjtartozást, vagy károkozás miatti kártalanítást stb.

A központi kötvénynyilvántartó szervnél úgyis kibukik a kettősség. Ezért az érvényes szerződésen alapuló Allianz-díjat célszerű befizetned. Persze, ha várni akarsz a helyzet tisztázására, megteheted. A díj esedékességétől a megfizetésre van 60 nap türelmi idő. Ezalatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége; ha a türelmi időn belül megtörténik a megfizetés, az olyan, mintha az esedékességkor meg lett volna fizetve.


Az első válaszban téves időadatok vannak.

Az érvényes felmondáshoz az a feltétel, hogy a biztosítónak legkésőbb a biztosítási időszak utolsó napja előtt 30 nappal meg kell kapnia az írásos felmondást, ami az évfordulóra szól; ha olyan a szerződés, akkor elektronikus úton is megtehető. Ez a végső határidő, de kezdő határnap (60 nap) nincs. Az egy év múlva esedékes díjak ismerete nélkül értelmetlen lenne, de akár már ma is felmondhatnád az Allianznál a biztosítást, a következő évforduló időpontjára.

A biztosító a biztosítási időszak utolsó napját megelőző ötvenedik napig elküldött írásos értesítőben tájékoztatja a szerződő felet a biztosítási évfordulóról és a következő biztosítási időszakra - az értesítés időpontjában rendelkezésre álló adatok alapján - a díjtarifa szerint várható díjról. Azt furcsállom, hogy „nem tudtam hogy legalább 30 nappal előtte szólnom kellett volna az Allianz-nak”. Azt írtad, hogy megkaptad a tájékoztató levelet a várható díjról. Abban a szerződés felmondásának/megszüntetésének feltételei is ismertetve vannak. Többek közt az is, hogy nem elég szólni, írni kell. És hogy legkésőbb meddig.


Célszerű már most előjegyezned, hogy úgy másfél hónappal az évforduló előtt ellenőrizd, hogy megkaptad-e a következő évi díjértesítést (bár a díjat, előbb is, akár a biztosító honlapján is, akár alkusz oldalon is kiszámíttathatod), és hogy nézd meg a díjakat. Ha pedig fel akarod mondani a meglévő a szerződést, akkor mielőbb tedd meg, hogy biztosan időre megkapja a biztosító. Az új szerződést ráérsz megkötni az évfordulóig, addig úgyis a meglevő él, az újat pedig csak az évforduló utáni naptól kezdve kötheted meg.

Minden évfordulókor már előjegyzem a figyelmeztetést a következő évforduló előtti 49. napra, és azt is, hogy mikor van az évforduló előtti 30. nap.

2019. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!