Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás be fizetés?

Kötelező biztosítás be fizetés?

Figyelt kérdés
Van egy kötelező autó biztosításom amit hamarosan, 2 héten belül be kell fizetnem. Sajnos a be fizetési csekk elkeveredett , csak egy kötvényszám illetve a biztosító számla száma van meg ugyanis az összeget átt is lehet utalni. Ha én átt utalom, akkor arról én kapok valami értesítést, akár emailben akár postán? Hogy működik ez?
2019. dec. 6. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Igényelj (kérj) új csekket.
2019. dec. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Az is utalhatod, de még is várhatod hogY felszólítsanak, akkor küldenek új csekket
2019. dec. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha utalod miert kapnal ertesitest a postan? majd rajta lesz a bankszamlakivonaton azt annyi. El nem tudom kepzelni hogy lassan 2020ban ez a csekkes őrület még ennyire megy :D kb 6 eve nem fizetek semmit csekken :D
2019. dec. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kiküldik a csekket minden évben, akkor is, ha utalással fizetek.

Volt olyan eset is, hogy bementem a biztosító irodájába, és ott fizettem be a biztosítást, a csekkel nem foglalkoztak, mondták, hogy azt azlrt küldik ki, hogy azok az ügyfelek is be tudják fizetni a díjat, akik "hagyományosan", pl a postán fizetik be, aki átutalással, vagy személyesen náluk, azoknak a csekkek nem kell foglalkozni, de a rendszer működése miatt, mondhatni automatikusan ki fogják postázni.

2019. dec. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A biztosításomat még soha nem fizettem be csekken. Vagy utaltam, vagy on-line bankkártyával kifizettem. Külön igazolás nekem nem kell róla, látom netbankban a számlatörténetben hogy pontosan mikor kinek mennyit fizettem.

Annak idején mikor megszűnt az 1 és 2 Ft-os és kerekíteni kellett az árakat, valamiért azt hittem, hogy ez a biztosításra is vonatkozik, ezért 5Ft-ra kerekítve utaltam el a pénzt. Na jött is a biztosítótól a fizetési felszólítás, miszerint 2 Ft hátralékom van, amit azonnal fizessek be, különben egy oldalon keresztül részletezték, hogy fognak beperelni. Csekket is mellékeltek 2 Ft-ról. Ha lett volna annyi fölös időm, energiám, csak azért is szívesen megjelentem volna a biztosító ügyfélszolgálatán, hogy akkor jöttem befizetni a 2 Ft tartozásomat. :D De inkább azt is elutaltam.

2019. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!