Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha én példaul január 10-én...

Ha én példaul január 10-én veszek egy autót akkor nekem azt az évi biztosítást egyből fizetnem kell, vagy csak ugyan úgy év vége fele?

Figyelt kérdés

Lassan meg lesz az első autóm és jó lenne tudni pénz szempontjából is..

Mindenféleképpen évi biztosítás lenne, ha ez számít.



2019. dec. 14. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

“egyből fizetnem kell, vagy csak ugyan úgy év vége fele?”


Mihez képest ugyanúgy?


Ha a KGFB-re gondolsz, már nagyon régen nem fixen év vége a biztosítási évforduló, hanem a kötéstől számított egy év. Éves díjfizetési ütem választása esetén a kötéstől számított 60 napon belül kell fizetned az egész éves díjat, és azzal a példa szerint következő év január 09.-ig lesz díjrendezett a biztosításod.

2019. dec. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
A megvetel pillanatatol kezdve kell kotni az uj tulajnak, az eladonak mar semmi koze hozza. Vagy talan neki kene meg fizetnie a masik emberet?!
2019. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A biztosítást ugyanúgy fizeted.

A gépjárműadót úszod meg (azt mindig az fizeti, akié jan. 1-én az autó), de az kb. 10-20 ezer Ft/év, tehát nem egy túl nagy tétel.

2019. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor igaz utolsó, ha használt autót vesz (akkor az előző tulaj valóban fizeti a megkezdett évet). Új autónál viszont a tört évet is ki kell fizetni az újdonsült tulajnak.
2019. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Szerintem te kevered a (kötelező) biztosítást a gépjárműadóval.

A biztosítást mindenképp 1 év határozott időre kötöd, azzal a megjegyzéssel, hogy ha nem mondod le időben, akkor a következő 1 évre is érvényes lesz, illetve ha az üzembentartó vagy a tulajdonos megváltozik, akkor szintén érvényét veszti. Ez naptári napra 1 év, vagyis pl 2020 január 10-2021 január 9. Nem kell 1 évre előre befizetni, választhatod azt is, hogy negyedévente fizeted.

A gépjűrműadó (korábban és a köznyelvben most is súlyadó) annak a költsége, akinek január 1-én a nevén van az autó, vagy ha ki van vonva a forgalomból, akkor az, akinek a nevén forgalomba lesz helyezve.

2019. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kevered a súlyadóval.

KGFB-t egy évre lehet csak kötni, a fizetés lehet éves, negyedéves, havi. Ezt meg kell kötnöd amint megveszed az autót, a fizetést online érdemes intézni, 1-2 hét max és jön az első értesítő e-mail. (Ha nincs pénzed arra a 10-20.000 Ft-ra vásárlás után, akkor valójában nem engedheted meg magadnak az autót.)

"Súlyadó" témakörben a lakóhelyed szerinti önkormányzattól függ hogy évente egy összegben, vagy fél évente szedik be.

2019. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és a teljesítményadót az fizeti, akinek a nevén van január elsején az autó, ha használtról van szó
2019. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Félreértettetek, főleg a 2es válaszóló.

Tudom mit hogyan kell fizetni, arra voltam kíváncsi, hogy mikor megkötöm a kötelező biztosítást abban a pillanatba fizetnem is kell-e 80ezret biztosításra..

2019. dec. 14. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:
kötni, nem fizetni. Arra van 60 nap.
2019. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

┌─ „Ha én példaul január 10-én veszek egy autót akkor nekem azt az évi biztosítást egyből fizetnem kell, vagy csak ugyan úgy év vége fele?”

„Tudom mit hogyan kell fizetni, arra voltam kíváncsi, hogy mikor megkötöm a kötelező biztosítást abban a pillanatba fizetnem is kell-e 80ezret biztosításra.” ─┘


Lehet, hogy én is félreértelek, de január 10. és az úgy év vége felé történő fizetés igen hosszú idő ahhoz képest, hogyha arra vagy kíváncsi, hogy a biztosítás kötése pillanatában kell-e fizetned, vagy lehet később?


Az átírást a vásárlás napjától számított 15 napon belül el kell végeztetned, ehhez be kell mutatni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás szerződést (továbbiakban: KGFB.) is. Ha még nincs szerződés, akkor elegendő a szerződésajánlat visszaigazolása is.

Az átírás időpontja a szerződésen szereplő időpont lesz (ami óra, perc pontossággal szerepel a szerződésen); hiába napok múlva íratod át. Annak a napnak kell lennie a KGFB szerződésed kezdő napjának. (Ha új autót veszel, akkor még nincs biztosítása; ha használt autót veszel, akkor az előző üzembentartó KGFB szerződése, érdekmúlással, a szerződésen szereplő napon megszűnik, az egyébként forgalomban levő járműre megszűnik a KGFB.) Az egy dolog, hogy így tilos közlekedni vele (és anyagilag kockázatos is); de ha nem azzal a nappal kezdődik a KGFB, akkor a szerződés kezdőnapjáig napi fedezetlenségi díjat számítanak fel; ez 2020-ban, személygépkocsi esetén – a motor teljesítményétől függően – napi 510 Ft-tól 1140 Ft-ig terjed. Tehát, a szerződésbeli vétel napjával kezdődően kell biztosítást kötnöd. (Visszamenőleg nem lehet, ilyen kockázatot a biztosító nem vállal.)

A szerződésajánlatban szereplő adatok (személyes és gépjárműadatok, kártörténet, bonus-malus fokozat stb) ellenőrzésére 15 nap áll a biztosító rendelkezésére, tehát szerződésed nem lesz rögtön, inkább csak 10-15 nap múlva. Addig a biztosító nem ad csekket sem, és csoportos beszedést sem indít, ha ez utóbbi van a szerződésben. Az esedékesség napjától (új szerződésnél az esedékesség napja a szerződés kezdőnapja) 60 nap áll rendelkezésre a díj megfizetésére. Ezt törvény biztosítja, türelmi idő a neve. A türelmi idő alatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége (mintha meg lenne fizetve a díj). A türelmi időn belüli megfizetés esetén minden rendezve lesz; olyan, mintha az esedékesség napján meg lett volna fizetve a díj. (Ez később is így van; a fizetési gyakoriságtól függ, hogy mikor esedékes a díj, és mindig van 60 nap türelmi idő a megfizetésre.)

Hogy mennyi díj esedékes, az attól függ, hogy hogyan lett a szerződés kötve, milyen fizetési gyakorisággal: havonta, negyedévente, félévente, évente? (A kevesebb évi fizetésszám kevesebb feladattal jár a biztosító számára, ezért minél ritkább a fizetés, annál nagyobb díjkedvezményt szoktak adni. Havi fizetési gyakoriság estén egy év alatt több díjat kell fizetni, mint negyedéves fizetési-, pláne éves fizetési gyakoriság esetén.) Ha az éves díjad 80-ezer Ft, és éves fizetési gyakoriságra szerződtél, akkor ez az összeg esedékes a szerződés kezdőnapján. Ha sűrűbb fizetési gyakoriságra szerződtél, akkor a szerződésbeli egyhavi, egy negyedévnyi, egy félévnyi díj esedékes a szerződés kezdőnapján. Természetesen, bármilyen is a fizetési gyakoriság, és bármekkora is a fizetendő összeg, a 60 napos türelmi idő mindig rendelkezésre áll a megfizetésre.

2019. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!