Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért lesz egyre drágább a...

Miért lesz egyre drágább a kötelező biztosításom?

Figyelt kérdés
Semmilyen károkozásom nem volt már B2-be vagyok. Amikor megkötöttem 79volt, tavaly 81, most meg már 89 ezer egy évre...

2019. dec. 16. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Váltottál közben, vagy ugyanannál vagy? Érdemes körülnézni, amikor kapsz értesítést, hogy egyéb helyeken mennyibe kerül.
2019. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugyan ott vagyok még.
2019. dec. 16. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Mert így határozta meg a biztosítód az árakat. Érdemes szétnézni a piacon, hátha találsz kedvezőbb ajánlatot. Jövőre...
2019. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Mert egyre több a kárkifizetés, és emelni kell mindenkiét. Sose értettem ezt, ha nem tetszik lehet váltani.
2019. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Mert a biztosító áthárítja rád a károkozói miatt kifizetett károk összegét!
2019. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Ez még nem is durva változás. „Ezer” éve B10-ben vagyok. 3-5 évig elvagyok egy-egy biztosítónál, kis mértékben nő évente a díj, aztán ajánlanak 40% - 60% közti emelést. Soha nem volt biztosítási eseményem; még olyan sem, hogy nekem okoztak volna kárt. Mindig találtam olyan biztosítót, ahol olyan volt a díj, hogy végül is csak kismértékben nőtt a díjam, ilyenkor cseréltem. Most olyannál vagyok, ahol voltam már; csak közben voltam másik kettőnél. (Egyébként, mindig nőtt a díj annak idején is, mikor lépkedtem felfelé a bonus rendszerben.)


Van egy általános növekedés az alapdíjakban, amiről már írtak: nő a kárkifizetések összege: több autó, több baleset; drágább autók, drágább javítások, ráadásul drágulnak az alkatrészek a Ft-árfolyam miatt.


És ahol az ördög el van bújva (persze nem, csak kevesen foglalkoznak vele), mert a fizetendő díjra nagy hatásuk lehet: a korrekciós tényezők. Ezekkel el tud űzni a biztosító adott jellemzőjű partnereket (azt se bánja, ha vannak, akik maradnak, mert jó sokat fizetnek), illetve adott jellemzőjűeket magához tud csalni; így alakítva ügyfélkörét aszerint, hogy komoly elemzések alapján mit tart üzletileg előnytelennek, előnyösnek.

Minden díjmegállapításban vannak korrekciós szorzók (életkor, lakóhely, gyártmány, egyezik-e a tulajdonos és az üzembentartó személye, futásteljesítmény, üzemmód, fizetési gyakoriság stb.) Vannak 1-nél nagyobbak (növelik az alapdíjat), vannak 1-nél kisebbek (csökkentik az alapdíjat). A jelenleg érvényes szerződésemben 8 olyan szorzó van, ami eltér 1-től; van növelő is, csökkentő is. Összességükben csökkentik az alapdíjat: az alapdíj 34 236 Ft, de az én díjam – a korrekciós szorzók miatt – 22 260 Ft; ennyit kell fizetnem. (Bár nálam 8 korrekciószorzó tér el 1-től, összesen 20 van. Mivel kinél-kinél lehetnek ugyanezek a szorzók más értékűek, és ki tudja kinél hány és melyek módosítanak; lehet, hogy ugyanilyen alapdíj ellenére senkinek sem annyi a fizetendő díja, mint nekem.)

A korrekciós szorzók egy része olyan, hogy ha nem változtatja a biztosító az értékét, akkor is változhat a szerződő miatt: életkora úgy változik, hogy más értékű lesz az életkor-szorzó, gyerek miatt volt díjcsökkentő szorzó, de a gyerek nagykorú lett, vagy fordított eredményt okoz: nem volt gyerek, lett, volt gyerek, de több lett stb.

A korrekciós szorzók más része olyan, hogy változtatja a mértékét a biztosító (akár jelentősen is), illetve, egyeseket megszüntet, egyeseket bevezet. Igen tág mozgásterük van, üzletpolitikai döntéseiktől függ, hogy mit csinálnak vele. (A hatásukat mutatja, hogy a korrekciós szorzók miatt 34,98%-kal kisebb díjat fizetek, mint az alapdíj, de volt már nagyobb eltérésű szerződésem is.) És, adott szerződőket durván is érinthet a korrekciós szorzók változása.


Hogy nálad pontosan mi mekkora változású (alapdíj, korrekciós tényezők) azt megtudod, ha összeveted a díjértesítőket. Pontosan láthatod, hogy miért lett 79-ezer Ft-ból 81-ezer Ft, majd abból 89-ezer Ft. Nem, mintha változtatna rajta, de választ kapsz a kérdésedre: „Miért lesz egyre drágább a kötelező biztosításom?”. És legközelebb, ha megkapod legalább 50 nappal az évforduló előtt a díjértesítőt, és összevonod a szemöldököd, akkor a miért keresgélése helyett célszerűbb alkusz oldalakon összevetni a díjakat, és ha van annyival kedvezőbb, hogy érdemes váltani, akkor

• az évforduló napjával felmondani a szerződést (úgy, hogy azt legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt megkapja a biztosító, mert csak így érvényes), és

• az évforduló utáni nappal kezdődően - valamikor, az évfordulóig – új szerződést kötni a kedvezőbb díjú biztosítóval.

Lehet, hogy bosszantó mértékű emelés ellenére sincs jó menekülő út. Úgy is felfoghatod, hogy olyan adataid vannak (személyes, autó), hogy egyik se akar igazán; és úgy is, hogy mindegyik egyformán nagyon akar.

2019. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Úgy általában mindennek nő az ára évről-évre. A szervizelések költsége pedig jelentősen.
2019. dec. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!