Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jeleznem kell a káreseményt...

Jeleznem kell a káreseményt az új biztosításnál?

Figyelt kérdés

Két autó van a nevemen, mindkettő ugyanazon biztosítónál, (Allianz). Az egyikkel sajnos anyukám megtolatott egy másik autót, így sajnos lett egy káreseményem, hiába nem én vezettem. A másik autómon most jár majd le a kötelező és a biztosító jelezte, hogy mennyi lesz a kövi év, amit sokallottam így felmondtam és kerestem olcsóbbat.

KÉRDÉS, ha én megkötöm egy másik társaságnál a kötelezőt, az okoztam e kárt rublikában be kell írnom a balesetet? Hiába másik autó, mivel az én nevemen van ugyanúgy szívok vele a nem balesetes autómmal is?



2019. dec. 18. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
igen mert központiban nézik, ha nem vallod be, utólag vágják rá a büntit.
2019. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az új szerződés megkötésekor arról az autóról kell nyilatkozni, amit biztosítasz.
2019. dec. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az új biztosítás kötéskor sok biztosítónál arról is kell nyilatkozni, hogy mas autóval okoztál-e kárt. Nem egyformán, nézz körül alaposan vagy leginkább fordulj alkuszhoz.
2019. dec. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Majatom ***** válasza:
Ha még nem kötötted meg az újat, akkor én netes kalkulátorokba beírnám azt is, hogy okoztam, meg azt is hogy nem, és összehasonlítanám a két díjat, ha nem jelentős az eltérés, akkor beírnám, mert ha úgy szól a kérdés, hogy okozott-e kárt, arra igen a válasz, mert a biztosító ezt azért kérdezi, hogy megtudják milyen vezető vagy autótól függetlenül.
2019. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Bár nem tudom, ez miért kérdés? Papíralapú és online szerződés kitöltéséhez is van kitöltési útmutató.


És, válaszban szereplőtől eltérően, az o̲k̲o̲z̲o̲t̲t̲ ̲k̲á̲r̲ ̲b̲e̲v̲a̲l̲l̲á̲s̲a̲ ̲m̲i̲n̲d̲e̲n̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲ó̲n̲á̲l̲,̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲á̲s̲i̲ ̲a̲l̲k̲u̲s̲z̲n̲á̲l̲ ̲s̲z̲e̲r̲e̲p̲e̲l̲ ̲a̲ ̲s̲z̲e̲r̲z̲ő̲d̲é̲s̲a̲j̲á̲n̲l̲a̲t̲b̲a̲n̲. Ugyanis, a kártörténet nyilvántartására törvény által előírt kártörténeti nyilvántartó szervezet van, amelynek a biztosítók kötelesek minden kártörténeti eseményt bejelenteni, illetve, szerződéskötés előtt a szerződő adatközlését ellenőrizni. (Ennek, és más adatoknak az ellenőrzésére, a szerződésajánlattól 15 nap áll rendelkezésére a biztosítónak a szerződés kiküldése előtt.) Továbbá, a törvényből egyértelműen kiderül, hogy a kártörténeti nyilvántartás személyhez kötődik, nem járműfajtához, vagy járműhöz. A törvény: 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról → [link] El lehet olvasni, a kártörténethez kapcsolódó rész hosszú ahhoz, hogy idemásoljam.


Válaszban tanácsolt alkuszhoz fordulás sem ad kibúvót. Sokak által használt alkusz oldal a netrisk, amely piacvezető biztosítási portálnak nevezi magát. A kérdést: „Melyik évben okozott kárt utoljára bármelyik gépjármű kategóriában?” a kitöltést segítő címkében úgy ismétli meg, hogy a „bármelyik” szót vastagbetűs írásmóddal kiemeli: [link] Nem hogy másik, a neveden levő jármű káreseményét kell beírni, hanem ha lenne, akkor másik járműkategóriában okozott, akár már neveden sem levő jármű káreseményét is, ha az lenne a legutóbbi. (Ott van a tájékoztató szövegben: „valaha”, „mindet számításba véve” stb.) Ezzel foglalkozó alkuszok, alkusz cégek nyilván ismerik a KGFB törvényt (is), de ha felületesek lennének, a biztosító úgyis kideríti ellenőrzéskor a bevallás-hiányt. Az adateltérés észlelése után a biztosítónak két törvényi lehetősége van: vagy elutasítja a szerződésajánlatot, vagy megfelelően módosított (ez nyilván a díjat is érinti) szerzésajánlatot tesz. Az elutasítás neked rosszul jönne, ha nincs másik kedvező díjú biztosító.


A̲m̲i̲b̲e̲n̲,̲ ̲e̲z̲z̲e̲l̲ ̲k̲a̲p̲c̲s̲o̲l̲a̲t̲b̲a̲n̲ ̲k̲ü̲l̲ö̲n̲b̲ö̲z̲n̲e̲k̲ ̲a̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲ó̲k̲: eltérő mértékű díjmódosítást okoz. Például, amelyik biztosítóval szerződésben állok, díjat növelő károkozó szorzót alkalmaz, amennyiben valakinek 3 évre visszamenőleg bármilyen károkozása volt - bármelyik biztosítóval állt is szerződésben -, ami szerepel a kártörténetben, még akkor is, ha vállalta a kár megfizetését, és nem a biztosító fizetett. Van biztosító, amelyik nem díjnövelő károkozó szorzót, hanem díjcsökkentő kármentességi szorzót alkalmaz, amitől elesik, aki nem kármentes. Változó lehet az az időtartam, amit káresemény szempontjából figyelembe vesznek, és változó lehet a díjmódosítás mértéke is.

2019. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!