Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A rendőr elfogadja, ha csak a...

A rendőr elfogadja, ha csak a kötvényszám van meg?

Figyelt kérdés
Most szereztem meg a jogsit a B-s jogsit, amit motoros közlekedésre is használnék (Simson). A KGFB (kötelező biztosítás) be lett fizetve még anno nyáron, viszont nincs meg a szelvény, ami ezt igazolja, helyette megvan a lap amin a befizetendő számla volt kipostázva hozzánk, amin ugyanúgy szerepel a kötvényszám. Ha ezt mutatnám fel, akkor a rendőr egy rutinos ellenőrzés során mondhatja, hogy nem tudom így igazolni a biztosítást? (ha van elírás, akkor bocsi, mobilról írok)

2019. dec. 21. 16:51
 1/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Elvileg nem kell semmi a rendszámosok esetén, simán lekerdezi....

De smkp nal nem tudom mi a helyzet...

Vidd magaddal ami van, aztán az alapján talán le tudja kérdezni

2019. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a papírral csak azt tudod igazolni, hogy valamikor kötöttél egy biztosítást, azt viszont nem, hogy az még érvényes. A rendőr vagy elfogadja, vagy nem. Nem köteles beülni az autóba és lekérdezni. Szerintem inkább beszélj a biztosítóval, hogy ilyenkor mi van.
2019. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 a lapon szerepel az érvényességi időtartam is, csak az nem, hogy valóban ne lett fizetve.
2019. dec. 22. 08:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Mint írták: pár mp alatt megnézni van-e rá biztosítás ha rendszámos. Ha nem, akkor legyen nálad valami cetli, igazolás, kötvény.
2019. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!