Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Köztes adásvételi szerződéssel...

Köztes adásvételi szerződéssel vásároltam autót, hogy írathatnám át?

Figyelt kérdés
Volt már előzőleg kérdésem ugyan erről, de most kicsit változott a helyzet. Szeptemberben vásároltunk párommal egy autót amit azóta sem tudtunk át íratni. Novemberben egy igazoltatás során kiderült, hogy július óta kivan vonva a forgalomból, mivel akitől mi megvásároltuk nem íratta át az autót. Azóta felkerestük azt akitől vásároltuk az autót és írtunk egy új adásvételi szerződést mivel a régi nem volt érvényes, de kéne nekünk a köztes adásvételi szerződés is amit az eredeti tulaj és az előző tulaj kötött. Ezt csak az eredeti tulajtól tudnánk megszerezni mivel akitől mi vásároltuk az autót azt állítja elhagyta, de az eredeti tulaj német, Magyarországon lakik de nem beszél magyarul. Egyszer sikerült felvennem velük a kapcsolatot azóta letiltották a telefonszámomat, és más telefonszámot se vesznek fel, úgyhogy most teljesen elakadtunk, esetleg ha valaki volt hasonló helyzetben talán tudna segíteni ilyenkor kihez fordulhatnánk vagy, hogy lehetne megoldani. Remélem a lényeg azért érthető belőle. A normális válaszokat köszönöm

2019. dec. 26. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ok, akkor nem jövök azzal hogy több eszetek is lehetett volna.

Három lehetőségetek van:

1. Addig könyörögtök Fritz-nek, amíg kötélnek nem áll és ír veletek vagy a mostani eladótokkal egy új papírt.

2. Belementek egy magánokirathamisításba, és sk. legyártjátok a hiányzó papírt (de ehhez kellenek legalább a német eladó adatai)

3. Benyelitek a buktát és legközelebb megnézitek mit vesztek meg. Vásárlás előtt.


+1 Esetleg elkezdhetnek pereskedni az eladóval hogy vegye vissza a kocsit (elállás és eredeti állapot helyreállítása, pénz vissza autó vissza). Ha meg is nyeritek a pert évek múlva, kérdés hogy behajtható lesz-e a pénzetek.

2019. dec. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos már sehogy sem tudom velük fel venni a kapcsolatot telefonon, még egy levelet is írtam nekik de arra sem reagálnak. A 2. megoldásba nem igazán mernék bele menni mert biztos abból is mi jönnénk ki rosszul... Egy dolog ami még eszembe jutott, hogy bemennék ünnepek után a rendőrségre segítséget kérni, de nem tudom hogy segítenének e valahogy...
2019. dec. 26. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendőrség nem fog segíteni mivel ez nem büntetőjogi kategória.
2019. dec. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem számonkérés miatt de több dolgot nem értek.

Adásvételkor át kell adni a törzskönyvet, amin látszik a tulajdonos neve. Ha az előzőé, azt is látod, mert nem stimmel.

Az átíratás nem majd valamikor kell hanem AZONNAL. Ilyen nincs hogy 3 hónapja nem tudod átírni, ez annyi hogy bemész az irodába akárhol és megcsinálod. Ez buta kifogás és csak te szívod meg, mint látható. Meg eleve ugye biztosítás is kell rá azonnal, aminél szintén kiderül elég hamar hogy gond van mert nem fog átfutni a rendszeren, megszűnik, értesítenek is. Esküszöm nem értem egy autóvásárlást amiben köztudott mennyi sumákolás lehet, ennyire félvállról veszed.

2019. dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, még egy dolog jutott eszembe, hogy én mit tennék.

Nem szép, de az egyetlen út szerintem kicsit kényszerítőzni Fritz-el. Csinálj az autóval valami kisebb súlyú, de objektív felelősség alapján büntetett dolgot. Mondjuk nézz ki egy védát és gurulj át alatta 20 km/óra túllépéssel, vagy menj egy kört az autópályán matrica nélkül. Lényeg hogy Fritz kapjon egy csekket. Erre ő nyilván meg fog ijedni, elő fogja venni az adásvételit és igazolja hogy nem ő volt, eladta az autót. A hatóságok meg elindítják a kényszer-átírást, és azt hiszem pont ez az amit te most szeretnél.

2019. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm a tanácsokat. A másik válaszolónak, pedig sajnos van ilyen nem azért nem irattam át mert nem szeretném hanem mert ahányszor bementem az okmányirodába elküldtek, mivel akitől vettük az autót nem íratta át így kell a köztük megkötött adásvételi. Nem mentegetőzök mivel mi sem figyeltünk igazán az adásvételi megírásakor, de írtak egy hamis adásvételt amin az első tulaj adatai voltak és mi is az okmányirodában jöttünk rá hogy ez így nem jó. Egyébként a biztosítást megkötöttem azzal nem volt gond. De a lényeg, hogy nem szeretnénk hagyni elveszni az autót mivel már elég sokat rá is költöttünk.
2019. dec. 27. 15:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem azzal akitől vásároltuk az autót ő még nem tiltotta le a számom :D és azt mondta ki kéri az okmányirodából az adásvételit amit ő és az eredeti tulaj kötött, elvileg így át tudom íratni mert már csak az hiányzik. Tudja valaki mennyi idő amíg az okmányiroda ki adja az adásvételi szerződést vagy az azonnal meg van?
2019. dec. 27. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!