Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nincs még meg a jogosítvány...

Ha nincs még meg a jogosítványom attól még tudok autót vásárolni hogy a nevemre bírjam iratni és biztosítást is kötni rá?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2019. dec. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
23%
Igen
2019. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Igen, de ezek jelentősen befolyásolják a biztosítás díját. A te esetedben sokkal több lesz a bizti.
2019. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg jóval drágább lesz és egy évre ki kell fizetned a biztosítást.

Családban mással megbeszélni?

2019. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze. Nem kell pilótaigazolvány sem, hogy vegyél egy repülőgépet. A biztosítás tényleg drágább lesz.
2019. dec. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A biztosítás lesz drágább, de egyébként simán vehetsz autót.

Én mondjuk egy családtag nevére íratnám ameddig nem lesz meg a jogsi. De te tudod. Egyébként megveheted. De ha addig nem is használod az autót, és más sem lenne aki használná akkor vond ki ideiglenesen a forgalomból fél évre, azzal nem kell se kötelező biztosítást fizetned, se teljseítmény (súly) adót. Egyedül annyit lenne érdemes tenned hogy zárt helyen tárold, ne közterületen ha úgy van akkor az udvarba és ennyi. De ezt csak akkor tedd meg ha tényleg nem használná senki, egyáltalán, és ha meglesz a jogsid akkor visszahelyezteted forgalomba, onnantól számítva fizeted a kötelezőket és használhatod.

2019. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6: Ha nincs jogsija akkor a legrosszabb kategóriában van a kgfb-nél, hiszen a jóisten se tudja, ki fogja vezetni azt az autót.
2019. dec. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
lehet változott, de pár éve amikor kalkuláltam, fillérre pontosan ugyan az jött ki ha volt jogsim, ha nem
2019. dec. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

most végigtoltam a netrisken


egyik esetben azt adtam meg hogy nincs jogsim


másik esetben hogy 10 éve van


semmit nem változott a kalkuláció


ahhoz képest elég sokan állitjátok, hogy ez mennyire befolyásolja

2019. dec. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#10


bevallomm én csak feltételeztem


végülis, miért lenne drága, ha vállalja hogy áll az autó :)

2019. dec. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!