Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlás:...

Használt autó vásárlás: kérelemre ideiglenesen kivonva Műszaki érvényes Lehet használni?

Figyelt kérdés

Vettem egy forgalomból ideiglenesen kérelemre kivonva autót.

Műszakija érvényes.

Igaz az, hogy amint megkötöttük az adásvételi szerződést, a saját lábán haza lehet vinni a kocsit, illetve használni lehet addig, amíg meg nem történik a papírmunkák rendezése egy okmányirodában?



2020. jan. 11. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell helyezni a forgalomba először.
2020. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem!

Előbb vissza kell helyeztetni forgalomba, csak utána közlekedhetsz vele! Maximum tréleren hozhatod el.

Kivétel, ha az ieiglenes kivonás időtartama lejárt, ekkor automatikusan forgalomba helyeződik, de kérdésed alapján ez nem történt meg.


[link]

2020. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Sajnos, az autóra szükség lenne mivel az előzőt eladtuk időközben.

[link] oldalon találtam egy olyat, hogy ismét forgalomba lehet helyezni azonnal 2300 forintért.


"Az űrlap kitöltésével, a jármű tulajdonosaként és üzembentartójaként lehetősége van a forgalomból ideiglenesen kivont gépkocsi forgalomba történő visszahelyezésére."


Tehát akkor ezt megcsinálhatjuk úgy, hogy még csak az adásvételi szerződésen van a nevünk? (tehát még okmányirodában, eredetiségvizsgán) nem voltunk.

2020. jan. 11. 23:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

"a jármű tulajdonosaként és üzembentartójaként"

Te még egyik sem vagy. És bizosítás nélkül sem tudod újra forgalomba helyeztetni.

2020. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
így van. ahogy megírtad az adás-vételit, első út a kötelező kötése ott helyben akár neten keresztül. ezután a helyi okmányirodát felkeresed, és elintézed a papírokat. onnantól tudod lábon hazavinni.
2020. jan. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

KGFB-t már kötöttem rá.

Viszont a forgalmiba nincs beleírva hogy ideiglenesen ki lenne vonva forgalomból, csak ügyfélkapun láttam ezt a jármű lekérdezésnél

Ez így hogy lehet?

2020. jan. 12. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Abba nem is irjak bele. Kormanyablak.
2020. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!