Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lakcímváltozás befolyásolja a...

Lakcímváltozás befolyásolja a már megkötött kötelező biztosítás díját?

Figyelt kérdés

Decemberben kötöttem először kötelező biztosítást. Időközben úgy alakult, hogy elköltöztem más megyébe. Csináltattam új lakcímkártyát. A fizetendő éves díjat még decemberben kifizettem egy összegben. Ha bejelentem, hogy változott a lakcímem az érinti a fizetendő díj összegét?

Új biztosításnál az alkusz kb 10 ezerrel alacsonyabb díjat dob az új lakcímre de gondolom pénzt nem adnak vissza hiába költöztem el.


2020. jan. 12. 16:43
 1/2 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
80%
Jelentsd be aztán kiderül...
2020. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Biztosítási év közben nem módosítják az éves díjat: nem csökkentik, de nem is növelik. Nyilván a szerződésedben is szerepel, hogy az adatváltozásokat adott határidőn belül tudatnod kell a biztosítóval – a KGFB törvény szerint ez az együttműködési kötelezettség része -; ez arra alkalmas, hogy majd az új évfordulós díjajánlat az élő adatokon alapuljon.


Január 1-én minden biztosítónál változtak a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjai és a díjakat módosító szorzók is. Lehet, hogy a díjkülönbség jelentős része ebből fakad, és lehet, hogy olyan értékek változása miatt, amelyeknek semmi közük sincs a lakcímváltozásodhoz.


A díjat új szerződés kötésének időpontjában, illetve, biztosítási évforduló időpontjában állapítják meg, egy (biztosítási) évre. Ez biztosítási év közben akkor sem változik, ha valaki a biztosítási év elején kárt okoz, és fizet helyette a biztosító. Az évforduló után, az új biztosítási évre lesz jóval magasabb díj a 2 fokozatú bonus-malus visszasorolás és a kármentességi kedvezmény elvesztése, valamint a károkozói szorzó alkalmazása miatt. (Lehet, hogy váltással talál olyan biztosítót, ahol kisebb arányú lesz az emelkedés, de jelentősen jobban nem fog járni. Lehet, hogy a fentiek kissé más értékű változást okoznak; nem tudom én, a károkozói szorzó nem 38%-kal növeli a díjat, hanem csak 36%-kal.)


Például, nekem május 9-én volt az évfordulóm; és bár az adataimban nem történt változás, azóta kétszer változtak a biztosító meghirdetett díjai és díjmódosító szorzói - legutóbb 2020. január 1-én -, mégsem módosul a május 9-én megállapított éves díjam. Pedig, legutóbb, 12%-kal csökkent a rám vonatkozó díj, és van olyan díjmódosító szorzó, ami érint, és 9%-kal csökkent. Majd, az évfordulókor érvényes adataim és meghirdetett biztosítási díjak és korrekciós szorzók alapján fogok díjajánlatot kapni, illetve, ugyanígy, az akkor érvényes adataim és biztosítási díjak, korrekciós tényezők alapján számíttathatom ki, hogy más biztosítónál mennyi az annyi.

2020. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!