Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Németországban mennyibe kerül...

Németországban mennyibe kerül az autó forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék vásárolni Németországban. Már kinéztem magamnak egyet de elvileg nincs rajta "TÜV". és érdekelne körülbelül mennyi lenne majd a forgalomba helyezés hogy előre tudjak számolni a költségekkel.

2020. febr. 15. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
ha nincs tüv akkor ki tudja. Csak az átírás nekem kb a kér rendszámba került meg az árírási. Díjba. 100 euró alatt volt. Szerintem kb 30-40 az átírás, meg kb ennyi a rendszám. Bár régebben volt egy bolt ahol 20-as volt a 2 rendszám, de csődbe ment. A tüv 100 körül van, plusz majd cserélik amit talál a tüvös. Lehet 300 eur-tól a csillagos ég. Vekem öreg autób egyszer pl 300 volt, egy kollégámak az 5-éves audi a3 800-ba került.
2020. febr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, azt ne felejtsd el, hogy jogilag németeknél másképp van. Jobb kereskedőtől venni, mert a magánszemély nem felel érte. Ezért szokták az effendik pl. A kétes állapotú autókat nem a kereskedésükben eladni, hanem odaadják a tesónak, és privátban eladják.
2020. febr. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi🙂
2020. febr. 16. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!