Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Casco előző tulajdonos nevén...

Casco előző tulajdonos nevén érvényes-e?

Figyelt kérdés

Átíruattuk az autót családon belül, az új tulajdonos én vagyok. A tulajdonváltás napjától kötöttem online kötelező+casco biztosításokat az Allianznál. A KGFB azonnal életbe lépett, már ki is fizettem, a Casco viszont az ajánlat szerint a kockázatviselés kezdetétől 15 napon belül lesz elfogadva, ezen idő alatt szemlézhetnek is, illetve vissza ia mondhatják. Még nem is látszik az online accountomban egyébként, ott csak a kötelező van.


A kérdésem, hogy ha addig nem mondjuk le az előző tulajdonos (családtag) Casco-ját, akkor ha addig kár keletkezne, azt fizeti-e a biztosító?



2020. márc. 17. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Nem, tulajdonosváltással megszűnik.
2020. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha kár történik, a tulajnak fizet. Ilyenkor lehet vitás eset. Automatikusan nem szűnik meg, az eladónak kell intézni a casco felmondását eladás miatt.


De mint írod, családon belül van, így fizetni fog de ott is nézik a jogalapot.

2020. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!